Artykuły

Nowoczesne parasole ogrodowe

Jak najlepiej korzystać z uroków lata i wspaniałej pogody? Z pewnością warto rozsiąść się wygodnie na tarasie lub w ogrodzie i cieszyć się bliskością słońca i zieleni. Wypoczynek w ogrodzie czy na tarasie może okazać się bardziej atrakcyjny niż dalekie podróże. Poprzez odpowiednią aranżację przydomowej przestrzeni wypoczynkowej sprawimy radość sobie i swoim bliskim!

Meble ogrodowe i nowoczesne parasol ogrodowe

Zdecydowana większość posiadaczy ogrodów i tarasów skupia się na wygodnych i eleganckich meblach ogrodowych. Szukamy kolekcji nietuzinkowych, które przyciągają wzrok. Znacznie rzadziej myślimy o naszym bezpieczeństwie i zdrowiu. W czasie upalnego lata ekspozycja na silne promieniowanie słoneczne w ciągu dnia może wywołać szereg nieprzyjemnych konsekwencji, warto więc zainteresować się nowoczesnymi parasolami ogrodowymi, które zapewnią nam cień i poprawią estetykę otoczenia. Co powinnyśmy wiedzieć przed ich kupnem?

Parasol ogrodowy okrągły RIVA skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV

nowoczesny parasol ogrodowy RIVA

Decydując się na nowoczesne, duże parasole ogrodowe w naszej przestrzeni wypoczynkowej znacząco przyczyniamy się do ochrony naszego zdrowia. Współcześnie nowoczesne parasole ogrodowe znacząco różną się od modeli oferowanych kilkanaście lat temu: zachwycają nie tylko innowacyjnym wyglądem, ale również wykorzystaniem najlepszych materiałów. Projektanci dbają o to, aby poza funkcjonalnością parasole mogły poprawić wygląd ogrodu. Doskonałym przykładem może być parasol ogrodowy okrągły Riva, którego czasza ma 3 metry średnicy. Jasne kolory oraz obszerny baldachim z pewnością zwrócą uwagę każdego, kto będzie gościem w naszym ogrodzie. Elegancki parasol ogrodowy Riva jest gwarancją wypoczynku na najwyższym poziomie. Model Riva świetnie sprawdzi się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach, oferując dużo cienia, w którym skryją się zarówno użytkownicy, jak i meble ogrodowe.

Nowoczesne technologie i materiały w ogrodzie

Dlaczego podczas wyboru nowoczesnego parasola ogrodowego tak istotne są tworzywa? Tak samo jak meble ogrodowe nowoczesne parasole do ogrodu będą narażone na zmienne warunki atmosferyczne: deszcz, silne promieniowanie UV, wnikanie kurzu. Zastosowanie trwałych tworzyw jest konieczne, aby parasol mógł służyć nam przez długi czas.

Stelaże nowoczesnych parasoli ogrodowych tworzone są z lekkiego stopu aluminium. Metal ten malowany jest proszkowo, przez co jest doskonale zabezpieczony przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Niska waga aluminium pozwoliła też na znaczne zmniejszenie wagi stelaża – przekłada się to na wygodniejsze użytkowanie parasola. Stelaże oparte są na ruchomych stopach – umożliwiają one obracanie stelaża o 360 stopni, bez konieczności przesuwania całej konstrukcji.

Parasol ogrodowy okrągły Challenger T2 – nowoczesny parasol w ogrodzie

nowoczesny parasol ogrodowy Challenger T2

Dla szukających funkcjonalności i piękna w jednym nie ma lepszego wyboru niż parasol ogrodowy okrągły Challenger T2. Model ten cieszy się olbrzymim zainteresowaniem i jest stosowany zarówno w ogrodach, jak i na tarasach.  Okrągła czasza parasola ma 3,5 metra średnicy – tak szeroki baldachim da wiele cienia! Warto z bliska przyjrzeć się tej czaszy: jest ona wykonana z gęsto plecionego poliestru, który dodatkowo został pokryty warstwą poliuretanu. Poliester jest odporny na ścieranie, wnikanie brudu, strzępienie. Warstwa poliuretanu chroni przed wilgocią i sprawia, że tkanina jest wodoodporna. Czasza została skutecznie zabezpieczona przed kurzem, jak również przed silnym promieniowaniem UV. Na długi czas zachowuje piękny kolor i nie blaknie.

Parasole ogrodowe, dopasowane do potrzeb użytkowników

Warto zwrócić uwagę na budowę czaszy nowoczesnych parasoli ogrodowych. Są one oparte na sprężynach naciągowych, których zadaniem jest amortyzowanie silniejszych podmuchów wiatru i utrzymywanie tkaniny w prawidłowej pozycji. Dodatkowo użytkownik powinien mieć świadomość, że czasza parasola może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach – dzięki temu możliwe jest dopasowanie położenia parasola do własnych potrzeb.

Parasol ogrodowy prostokątny Falcon T1 odmień przestrzeń jednym dodatkiem

nowoczesne parasole ogrodowe Falcon T1

Nowoczesne parasole ogrodowe to wspaniały dodatek do ogrodu, który odmieni przestrzeń wypoczynkową. Dobrym przykładem tego jest parasol ogrodowy prostokątny Falcon T1. Obszerna czasza o wymiarach 3x2 metry zapewni wiele cienia i skutecznie ochroni nas przed przykrymi skutkami promieniowania słonecznego. W zależności od rodzaju podstawy parasol ogrodowy Falcon T1 może być wkopany w ziemię w ogrodzie lub też umieszczony na stabilnej podstawie. W ofercie producenta znaleźć można podstawy do parasoli ogrodowych wyposażone w niewielkie kółka, dzięki którym przesuwanie konstrukcji po płaskiej powierzchni tarasu nie będzie problemem. Podstawa taka posiada również niewielki hamulec, umożliwiający stabilne unieruchomienie parasola w wybranym miejscu. Prostokątny parasol ogrodowy Falcon T1 sprawi, że każda przestrzeń ogrodowa stanie się znacznie atrakcyjniejsza – przyciągnie to nie tylko domowników, ale i gości.

Jak chronić parasol ogrodowy poza sezonem?

W czasie jesieni i zimy, jak również podczas dłuższej nieobecności w domu, powinniśmy zadbać o to, aby parasol był odpowiednio chroniony. Długotrwałe pozostawienie parasola na działanie wilgoci czy niskich temperatur może negatywnie wpłynąć na jego strukturę i przyczynić się do skrócenia jego żywotności. Aby zapobiec temu procesowi wystarczy proste rozwiązanie w postaci dedykowanego pokrowca. Pokrowce na nowoczesne parasole ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych o wzmocnionym splocie – nie chłoną one wilgoci i brudu. Topowi producenci zaoferują pokrowce wzbogacone o technologię AeroCover®, która hamuje kondensację wilgoci na powierzchni parasola. Pokrowce posiadają wygodne ściągacze w rogach tkaniny – pozwalają one na lepsze dopasowanie pokrowca do kształtu parasola ogrodowego.

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin
emental.com icanclub25society.com legal.com.pl