Artykuły

Parasole ogrodowe duże – nowa jakość odpoczynku!

Odpoczynek na tarasie czy w ogrodzie to idealny sposób na spędzenie weekendowego popołudnia. Bliskość natury, słońce, zieleń wokół nas – wszystko to pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i pozwoli na podładowanie wewnętrznych akumulatorów. Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna motywuje nas do tego, aby krytycznie spojrzeć na dotychczasowe meble ogrodowe i wybrać eleganckie dodatki na taras czy do ogrodu, które podniosą poziom naszego komfortu. Bez wątpienia elementem, który przyniesie wiele korzyści będzie nowoczesny parasol ogrodowy. Duże parasole ogrodowe są jednymi z najchętniej wybieranych. Dlaczego?

Odpoczynek w cieniu dużego parasola ogrodowego

Wypoczynek w ogrodzie czy na balkonie to doskonała alternatywa dla dalekich podróży czy czasochłonnych wyjazdów za miasto. Wystarczy prosty komplet wypoczynkowy, aby móc cieszyć się błogim spokojem i słońcem, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Rozsiadając się wygodnie na tarasie czy w ogrodzie musimy być jednak świadomi, jak negatywny wpływ może mieć nadmierne promieniowanie UV.

Długotrwała ekspozycja na słońce może powodować poparzenia słoneczne, udary, odwodnienie. Ważne jest nie tylko stosowanie kremów z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi, ale również możliwość odpoczynku w cieniu. Parasole ogrodowe duże pozwolą na zacienienie dużej powierzchni i jednocześnie ochronę użytkowników oraz mebli ogrodowych. Co warto wiedzieć o nowoczesnych parasolach ogrodowych?

Nowoczesne parasole projektowane z dbałością o detale

Nowoczesne parasole ogrodowe od klasycznych produktów tego typu dzieli przepaść. W przypadku tych pierwszych do ich tworzenia wykorzystywane są materiały wysokiej jakości, odporne na zmienne warunki pogodowe, wnikanie brudu czy zarysowanie i odkształcanie. Stelaże parasoli ogrodowych tworzone są z malowanego proszkowo aluminium. Materiał ten jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy. Zastosowanie aluminium pozwoliło także na zmniejszenie wagi całego parasola, co znacząco przekłada się na łatwość jego użytkowania czy przesuwania. Większość modeli uzupełniana jest również o aluminiowy rotator, który pozwala na regulowanie miejsca zacienienia bez konieczności przesuwania całej konstrukcji. Wśród licznych modeli parasoli rozróżnić możemy te z nogą centralną lub boczną.

Parasol ogrodowy, w zależności od tego, gdzie chcemy go umieścić, może być osadzony na ruchomej platformie lub też wprost w ziemi. Ułatwią to odpowiednie elementy.

Duży i nowoczesny – poznaj parasol Challenger T¹ Premium 3x4m

parasol ogrodowy duży: Challenger T¹ Premium 3x4m

Jednym z najchętniej kupowanych modeli parasola ogrodowego jest bez wątpienia Challenger T¹ Premium 3x4m. Jego rozłożysta, prostokątna czasza o wymiarach 3x4m zapewni duży obszar cienia, w którym wygodnie odpocznie kilka osób. Uwagę zwraca wyjątkowy design tego produktu: konstruktorzy zadbali o to, aby funkcjonalność szła w parze z wysoką estetyką. Stonowany kolor stelaża doskonale wpisze się w każdą przestrzeń ogrodową czy tarasową. Kolor czaszy może być wybrany przez użytkownika. Decydując się na parasol Challenger T¹ Premium zapewniamy sobie i swoim bliskim możliwość wypoczywania w najlepszych warunkach.

Zwróć uwagę na czaszę parasola!

Decydując się na nowoczesny parasol ogrodowy warto z bliska przyjrzeć się konstrukcji czaszy. Czasza tworzona jest z tkaniny poliestrowej o mocnym i gęstym splocie. Włókno poliestrowe pokrywane jest dodatkowo warstwą poliuretanu. Takie połączenie gwarantuje wysoką odporność czaszy na promieniowanie UV, wnikanie zabrudzeń czy wilgoć. Nawet po wielu latach użytkowania parasola zachowa on swój piękny, żywy kolor.

Czasze rozciągnięte są na sprężynach naciągowych – zadaniem tych elementów jest utrzymywanie materiału w prawidłowej pozycji oraz amortyzowanie silniejszych podmuchów wiatru.

Duży parasol ogrodowy Falcon T¹

okrągły parasol ogrodowy duży - Falcon T¹ o średnicy czaszy 3m

Ciekawym modelem, który cieszy się dużym zainteresowaniem, jest parasol Falcon T¹ o średnicy czaszy 3m. Decydując się na ten piękny parasol można mieć pewność, że nie tylko skutecznie ochroni nas on od szkodliwego działania UV, ale również zapewni przyjemny chłód i komfort podczas długich godzin na świeżym powietrzu. Zaletą parasola jest wysoki kunszt wykonania, który widać w każdym elemencie. Zastosowanie wysokiej jakości tworzyw daje gwarancję, że będzie on cieszył nasze oczy przez długie lata. Decydując się na ten model parasola klient wybiera kolor czaszy, jak również rodzaj podstawy. Dodatkowym wyposażeniem może być funkcjonalny pokrowiec, który pozwoli na ochronę produktu w czasie jesieni i zimy.

Zmień wygląd ogrodu lub tarasu!

Parasole ogrodowe nie tylko skutecznie chronią przed słońcem – ich zadaniem jest również podnoszenie estetyki otoczenia. Projektanci dbają o to, aby parasole były eleganckie i mogły wpisać się w już zaaranżowaną przestrzeń. Wystarczą wygodne meble i odpowiednio dobrany parasol, aby zwykłą przestrzeń tarasową czy ogrodową zmienić w wyjątkowe miejsce odpoczynku i rekreacji. Duże, nowoczesne parasole ogrodowe są również chętnie wykorzystywane jako element wyposażenia ogródków kawiarnianych i restauracyjnych.

Pokrowce na parasole ogrodowe – czy warto je mieć?

W okresie jesienno-zimowym, jak również podczas dłuższej nieobecności w domu warto zadbać o to, aby parasole ogrodowe były dobrze chronione przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Prostym i skutecznym rozwiązaniem może być zaopatrzenie się w dedykowany pokrowiec na parasol. Nowoczesne pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych uzupełnionych o technologię AeroCover®, która zmniejsza kondensację wilgoci na powierzchni parasola. Tkanina poliestrowa skutecznie chroni parasol przed wnikaniem brudu, nadmierną wilgocią. Pokrowce uzupełniane są o niewielkie ściągacze, umieszczane przy brzegach tkaniny. Dzięki nim jeszcze lepiej uda się dopasować tkaninę do kształtu parasola. Pokrowce sprzedawane są w poręcznych torebkach z uchwytami, dzięki którym w okresie letnim możemy bezpiecznie je przechowywać. Torebka na pokrowiec nie zajmuje wiele miejsca – bez trudu umieścimy ją na półce w garażu.

© 2022 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin