Podstawy do parasoli

Podstawy do parasoli ogrodowych 

Elegancki parasol w ogrodzie to dodatek, który wybiera coraz więcej miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Parasol nie tylko skutecznie chroni przed promieniowaniem UV, ale również pozwala na urozmaicenie przestrzeni ogrodowej czy tarasowej. Odpowiednio dobrany parasol ogrodowy pozwoli schronić się w cieniu podczas upalnego dnia i cieszyć się bliskością natury. Co powinniśmy wiedzieć o parasolach i podstawach do nich?

Parasol wykonany z trwałych tworzyw

Osoby szukające parasoli ogrodowych powinny zwracać uwagę przede wszystkim na materiały. Stelaże wykonane z aluminium malowanego proszkowo są bez wątpienia najtrwalszymi – są odporne na zarysowania, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, wnikanie rdzy. Czasze parasoli, amortyzowane sprężynami, pokrywane są tkaninami technicznymi o gęstym splocie. Tkaniny takie często pokrywane są warstwą poliuretanu, który chroni przed działaniem wilgoci i wody. 

Aby móc wygodnie korzystać z parasola w ogrodzie czy na tarasie konieczne jest zakupienie odpowiedniej podstawy. Takie podstawy do parasoli ogrodowych są sprzedawane przez producentów jako dedykowane do oferowanych przez siebie modeli parasoli. Jaki rodzaj podstawy wybrać? Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań!

Jakie podstawy do parasoli ogrodowych wybrać?

Podstawy do parasoli ogrodowych różnią się od siebie przede wszystkim wagą. Większość tworzona jest z metali malowanych proszkowo, co znacząco chroni je przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Różnice w podstawach wynikają z ich zastosowania. Wiele z podstaw posiada niewielkie kółka z hamulcami – dzięki nim przesuwanie parasola po gładkich posadzkach tarasu nie sprawi żadnego problemu. Hamulce pozwolą unieruchomić parasol w wybranym przez nas miejscu. Większość podstaw posiada wygodne uchwyty ułatwiające podnoszenie i przenoszenie. W ofercie znajdziemy także podstawy krzyżowe, o bardzo niskiej wadze. Osoby pragnące korzystać z parasola w ogrodzie z pewnością wybiorą podstawy zaprojektowane tak, aby móc umieścić je w ziemi. Te ostatnie mogą być tworzone z włókna szklanego. 

Dlaczego wybór odpowiedniej podstawy do parasoli ogrodowych jest tak ważny?

Podstawa pozwala na stabilne postawienie wybranego przez nas parasola w wybranym miejscu. Nie ma znaczenia podłoże: może być to ziemia, deski kompozytowe, kafle tarasowe. Zastosowanie odpowiedniej podstawy pozwoli wygodniej korzystać z parasola i dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb. 

© 2022 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin