Artykuły

Parasol ogrodowy prostokątny

Przydomowe ogrody i tarasy przez długi czas były przez nas niedoceniane. Dzisiaj coraz więcej architektów i dekoratorów wnętrz zwraca nam uwagę na te miejsca i pokazuje, jak wykorzystać je w sposób funkcjonalny. Decydując się na przearanżowanie przydomowej przestrzeni bez trudu stworzymy wymarzone miejsce wypoczynkowe dla siebie i swoich bliskich. Wybierając meble i parasol ogrodowy stawiajmy na wysoką jakość i elegancję!

Usiądź w cieniu parasola ogrodowego prostokątnego i ciesz się bliskością natury!

Parasol ogrodowy prostokątny

Odpoczynek na świeżym powietrzu to najlepsze, co możemy sobie podarować. Bliskość zieleni kojąco wpłynie na nasz umysł, świeże powietrze pozwoli na dotlenienie organizmu, promienie słońca przyczynią się do wytwarzania witaminy D w naszym organizmie. W cieniu parasola ogrodowego prostokątnego możemy czytać, drzemać, spędzać czas z bliskimi czy pracować – możliwości jest sporo!

Trwałe materiały na tarasach i w ogrodach

Parasol ogrodowy prostokątny

Kluczem do stworzenia funkcjonalnej przestrzeni ogrodowej jest wybranie takich elementów, które będą skutecznie opierać się zmiennym warunkom atmosferycznym. Wśród najchętniej wybieranych tworzyw wymienia się aluminium malowane proszkowo – materiał ten sprawdza się zarówno jako stelaż mebli, jak i stelaż konstrukcji parasolów ogrodowych. Największą zaletą aluminium jest jego waga – dzięki temu finalna waga mebla i parasola jest mniejsza, a samo użytkowanie, przenoszenie: znacznie wygodniejsze. Aluminium malowane proszkowo zabezpieczone jest przed działaniem wody i pojawianiem się rdzy, nie krzywi się, nie łamie.

Dlaczego warto kupić parasol ogrodowy?

Parasol ogrodowy prostokątny

Najważniejszym zadaniem parasola ogrodowego jest ochrona przed słońcem. Dzisiaj, kiedy każdy z nas jest świadomy zagrożenia związanego z promieniowaniem UV, kupno parasola do ogrodu wydaje się być rzeczą oczywistą. Długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV skutkuje poparzeniami skóry, odwodnieniem i udarami słonecznymi. Nowoczesne parasole ogrodowe prostokątne to tylko jedna z wielu opcji – warto jednak zwrócić uwagę na fakt, jak bardzo te innowacyjne produkty różnią się od starych parasoli, tworzonych najczęściej z plastiku. Dzisiaj projektanci dokładają wszelkich starań, aby parasol skutecznie chronił nas i naszych bliskich przed słońcem i zachwycał wyglądem.

Parasole do ogrodów to także wyjątkowa ozdoba. Ich design jest wynikiem pracy wielu specjalistów. Projektanci zadbali o to, aby parasol doskonale uzupełniał ogrody i tarasy, nadawał im charakteru i współgrał z dowolnymi meblami ogrodowymi. Piękny parasol ogrodowy prostokątny czy okrągły sprawi, że znacznie chętniej będziemy spędzać nasz wolny czas na świeżym powietrzu.

Jaki parasol ogrodowy wybrać?

Wybór parasoli do ogrodu jest olbrzymi: możemy wybierać pomiędzy modelami o różnych rozmiarach czaszy, parasolami z nogą centralną lub boczną, odchylanymi w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Wszystkie te parametry będą bezpośrednio wpływać na nasz komfort i skuteczność ochrony przed słońcem.

Stabilny stelaż parasoli do ogrodu

Obecnie parasole ogrodowe prostokątne tworzone są na konstrukcjach aluminiowych. Niska waga aluminium pozwala na znacznie łatwiejsze i wygodniejsze przesuwanie czy obracanie parasola. Stelaże umieszczone są na ruchomej stopie, dzięki której bez trudu możemy rotować parasol o 360 stopni bez konieczności ruszania jego podstawy. To spore ułatwienie.

Parasol ogrodowy prostokątny

Stelaże umieszczane są na różnorodnych podstawach. Najchętniej wybierane w przypadku tarasów to podstawy z niewielkimi kółkami i hamulcem, które ułatwiają przesuwanie parasola po gładkich płytkach. W przypadku ogrodów najczęściej stosowane są podstawy do wkopania w ziemię.

Czasza parasoli ogrodowych pod lupą

Zastosowanie innowacyjnych tworzyw dotyczy nie tylko stelaży i podstaw parasoli ogrodowych. Wybierając parasol najczęściej zwracamy uwagę na jego czaszę. Obecnie możliwe jest wybór pomiędzy modelami, w których bok czaszy sięga nawet 4 metrów lub średnicy 3,5 metra. Tak duży baldachim sprawia, że bez trudu zacienimy miejsce wypoczynkowe, zapewniając sobie komfort i bezpieczeństwo.

Czasze parasoli ogrodowych prostokątnych i okrągłych tworzone są z materiału poliestrowego pokrytego warstwą poliuretanem. Takie połączenie gwarantuje użytkownikom, że parasol będzie odporny nie tylko na silne promieniowanie słoneczne, ale również na wodę czy wnikanie kurzu. Tkaninę zabezpieczono również przed blaknięciem, przez co kupujący mogą mieć pewność, że parasol zachowa piękny kolor na długi czas.

Czasze wspierane są przez sprężyny naciągowe – ich zadaniem jest amortyzowanie silniejszych podmuchów wiatru oraz utrzymywanie tkaniny w prawidłowej pozycji. Czasze możemy też odchylać w jednej czy dwóch płaszczyznach, w zależności od modelu, co pozwoli nam na lepszą ochronę przed słońcem.

Czy parasol ogrodowy prostokątny okaże się dobrą inwestycją?

Nie ma co do tego wątpliwości. Parasole ogrodowe prostokątne skutecznie ochronią nas przed szkodliwym promieniowaniem UV, pozwolą na cieszenie się wiosną i latem, dadzą cień podczas upalnych dni. W niebagatelny sposób wpłyną także na wystrój ogrodu, zmieniając go w funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową.

Jak zabezpieczyć parasol na czas jesieni i zimy?

Aby mieć pewność, że nasz parasol posłuży nam przez długie lata, koniecznie zaopatrzmy się w dedykowany pokrowiec. Dzięki niemu skutecznie uchronimy go przed działaniem silniejszych podmuchów wiatru, wilgoci czy brudu. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie co sprawia, że nie są podatne na ścieranie, wnikanie brudu, strzępienie. Specjalna technologia AeroCover® zminimalizuje kondensację wilgoci na powierzchni parasola. Dla lepszego dopasowania pokrowce posiadają niewielkie ściągacze w rogach tkaniny, przez co parasol może zostać szczelnie zakryty. Kiedy pokrowiec nie będzie potrzebny wystarczy schować go do niewielkiej torebki i odłożyć, np. na półkę w garażu.

© 2022 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin