Artykuły

Jakie poszycie na parasol ogrodowy okaże się najlepsze?

Wybór parasola ogrodowego nie powinien być dziełem przypadku – istotne jest, jakie poszycie na parasol ogrodowy okaże się najtrwalsze, oraz jakie rozwiązania i technologie zaproponowali projektanci. Decydując się na parasol ogrodowy, wybierz model, który odznacza się nie tylko doskonałą prezencją, ale też świetnymi parametrami technicznymi.

Sprawdź, jakie poszycie na parasol ogrodowy jest najtrwalsze!

Kupując duży parasol ogrodowy, najczęściej skupiamy się na jego kolorystyce oraz ilości punktów regulacji – to bardzo ważne aspekty. Jeśli jednak chcemy, aby nasz parasol zachował doskonały wygląd przez szereg lat, musimy zastanowić się, jakie poszycie na parasol ogrodowy okaże się najtrwalsze. Warto pamiętać, że tkanina parasola może z czasem się odbarwiać, co jest wynikiem ekspozycji na promieniowanie UV, jak również na zmienne warunki atmosferyczne czy wilgoć.

jakie poszycie na parasol ogrodowy

Topowe modele parasoli, takie jak Challenger T2, wyróżniają się czaszą wykonaną z tkaniny poliestrowej. Tkanina taka ma gęsty splot, przez co jest wysoce odporna na ścieranie. Odpowiednia struktura materiału sprawia, że kurz czy brud nie będą wnikać do wnętrza włókien. Tkanina techniczna pokryta jest warstwą poliuretanu – jest to  tworzywo polimerowe, którego zastosowanie jest niezwykle szerokie. Poliuretan sprawia, że czasza staje się odporniejsza na wnikanie kurzu, jak również na promieniowanie UV – warto wspomnieć, że długotrwała ekspozycja elementów ogrodowych na słońce może powodować ich odbarwianie i płowienie. Dzięki powłoce poliuretanowej czasza parasola Challenger T2 na długi czas zachowuje oryginalny, żywy kolor. W czaszy prezentowanego modelu projektanci zaproponowali jeszcze jedno udogodnienie: czasza uzupełniona jest o sprężyny naciągowe, które pozwalają na utrzymanie poszycia w prawidłowej pozycji również w czasie silniejszych podmuchów wiatru.

Poszycie na parasol ogrodowy odporne na uszkodzenia mechaniczne

Zastanawiając się, jak zacienić taras, nie ma lepszej opcji, niż nowoczesny parasol ogrodowy. Jakie poszycie na parasol ogrodowy wybrać, aby móc cieszyć się odpoczynkiem w komfortowym cieniu? Wśród topowych produktów wymienia się model Challenger T1 PREMIUM, którego poszycie wykonane jest z innowacyjnej tkaniny spuncrylic. Czym tkanina ta wyróżnia się na tle innych?

jakie poszycie na parasol ogrodowy

Parasol ogrodowy Challenger T1 PREMIUM to jeden z najciekawszych produktów na polskim rynku. Wyróżnia go przede wszystkim olbrzymia czasza o wymiarach 4x3 metry. Tak obszerna czasza sprawia, że możliwe jest zacienienie bardzo dużego obszaru wypoczynkowego. Tworzywo spuncrylic to materiał techniczny o gęstym splocie, odznaczające się znaczną grubością. Wysoka klasa materiału (4) jest gwarancją, że parasol ten przez długi czas nie odbarwi się pod wpływem słońca. Atutem jest także zastosowanie warstwy poliuretanu, który sprawia, że struktura tkaniny staje się wodoodporna, zabezpieczona przed wnikaniem kurzu.

Jak prawidłowo dbać o poszycie na parasol ogrodowy?

Jak sprawić, aby poszycie na parasol ogrodowy na długi czas zachowało doskonały wygląd i formę? Przede wszystkim istotne jest korzystanie z parasola zgodnie z jego przeznaczeniem. Nowoczesne parasole ogrodowe chronią przed promieniowaniem słonecznym – nie powinny być stosowane jako ochrona przed silnym wiatrem czy też deszczem, gdyż czynniki te mogą uszkodzić strukturę czaszy i powodować ich nierównomierne odbarwianie. Parasol ogrodowy powinien być składany na czas, kiedy nie jest użytkowany – po złożeniu warto wykorzystać taśmy, będące integralnym elementem konstrukcji. Dzięki nim możliwe będzie uniknięcie samoistnego otworzenia się parasola. Jeśli parasol umieszczony jest na podstawie z kółkami, konieczne jest zablokowanie hamulca, aby konstrukcja nie przesuwała się samoistnie. Dodatkowo w okresie jesieni i zimy warto stosować pokrowce ogrodowe.

Jak skutecznie chronić poszycie na parasol ogrodowy?

Najlepszym sposobem na ochronę poszycia parasola ogrodowego jest regularne stosowanie pokrowców ogrodowych. Pokrowce na parasole ogrodowe to produkty dedykowane zarówno dla parasoli z nogą centralną, jak i nogą boczną. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych – gęsty splot gwarantuje nie tylko skuteczną ochronę parasola, ale też wysoką odporność na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne.

jakie poszycie na parasol ogrodowy

Jednymi z rekomendowanych pokrowców są bez wątpienia produkty linii AeroCover. Te trwałe i zaprojektowane z dbałością o detale pokrowce pozwolą na skuteczniejszą ochronę parasoli ogrodowych. Pokrowce AeroCover tworzone są z przewiewnych tkanin, które pozwalają na swobodną wymianę powietrza, co przekłada się na zminimalizowanie kondensacji wilgoci na powierzchni parasola. Pokrowce uzupełnia się o ściągacze z dwoma stoperami, aby możliwe było lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu parasola i ściślejsze przyleganie. 

Jakie poszycie na parasol ogrodowy – galeria inspiracji

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin