Artykuły

Jak zacienić taras?

Strefa wypoczynkowa na przydomowym tarasie to doskonałe miejsce nie tylko na relaks, ale też podawanie posiłków czy spotkania w gronie znajomych – jak zacienić taras, aby każda chwila na nim spędzona była komfortowa? Najchętniej wybieraną metodą na zacienienie tarasu są nowoczesne parasole ogrodowe. Nie tylko osłonią nas one przed palącym słońcem, ale też podniosą estetykę otoczenia i uzupełnią przestrzeń. Jaki parasol na taras wybrać?

Jak zacienić mały taras?

Niewielkie tarasy to domena domów szeregowych, jak również nowoczesnych bloków. Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak zacienić taras tego typu? Na mniejszych powierzchniach doskonale sprawdzi się parasol ogrodowy RIVA o kwadratowej czaszy, której bok wynosi 2,5 metra. Parasol ten sprawi, że odpoczynek blisko natury stanie się jeszcze przyjemniejszy!

jak zacienić taras - parasol Riva

Funkcjonalny parasol RIVA to jeden z chętniej wybieranych produktów – jest trwały, lekki i zaprojektowany w taki sposób, aby estetycznie dopełniać przestrzeń. To idealny produkt na zacienienie tarasu. Projektanci postawili na trwałe materiały: parasol osadzony jest na stabilnej osi wykonanej z lekkiego aluminium – tworzywo to nie odkształca się, nie jest podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki malowaniu proszkowemu stelaż zabezpieczony jest również przed korozją. Stelaż osadza się na podstawie dopasowanej do konkretnego modelu parasola – w tym wypadku jest to podstawa ROMA, którą uzupełniono o niewielkie kółka i hamulce. Dzięki nim przesuwanie parasola po gładkiej powierzchni tarasu nie jest problematyczne. Uwagę zwraca kwadratowa czasza parasola – jest ona wykonana z tkaniny technicznej. Pokrycie materiału warstwą poliuretanu pozwoliło na zabezpieczenie czasz przed wnikaniem kurzu, wilgocią czy płowieniem. Ten mocny parasol ogrodowy stanie się naszym najlepszym kompanem w czasie letniego odpoczynku!

Parasol Challenger T1 – przyjemny cień na tarasie

Challenger T1 to propozycja dla wymagających klientów – jest to produkt zaprojektowany z dbałością o najmniejsze detale, a także parasol łamany z licznymi punktami regulacji. Dzięki przemyślanej konstrukcji pozwala on na precyzyjne ustawienie kąta padania cienia. Parasol Challenger T1 to idealna opcja na to, jak zacienić taras od południa w sposób skuteczny.

jak zacienić taras - parasol Challenger T1

Nowoczesny parasol Challenger T1 jest niezastąpionym elementem wyposażenia naszych tarasów czy ogrodów. Obszerna, okrągła czasza pozwoli na zacienienie tarasu oraz na zapewnienie nam chłodu w najbardziej upalne dni. Projektanci postawili nie tylko na funkcjonalność, ale również na doskonały wygląd: te solidne parasole ogrodowe zaprojektowane są w taki sposób, aby uzupełniać już zaaranżowaną przestrzeń. To doskonały sposób na to, jak zacienić taras!

Parasol Challenger T1 wykonany jest z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Aluminiowa oś malowana jest proszkowo, co pozwoliło na jej zabezpieczenie przed wilgocią oraz korozją. Samo aluminium jest tworzywem lekkim, co niebagatelnie wpływa na finalną wagę konstrukcji. Czasza z tkaniny technicznej podtrzymywana jest przez sprężyny naciągowe, które dbają o jej właściwą pozycję.

Jak zacienić duży taras?

Duże tarasy dają wiele możliwości aranżacji: możemy wykorzystać tam stoły jadalniane, ale też rozbudowane komplety wypoczynkowe. Istotne jest, aby wiedzieć, jak zacienić taras tego typu przed słońcem. Pomoże nam w tym obszerny parasol Challenger T1 PREMIUM.

jak zacienić taras - parasol Challenger Premium

Odpoczynek na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na relaks - parasol Challenger T1 PREMIUM pozwoli nam osłonić się od silnych promieni słonecznych, jak również przed żarem. Czasza tego parasola wykonana jest z innowacyjnej tkaniny spuncrylic – jest ona wysoce odporna na ścieranie, wnikanie kurzu czy płowienie. Zaletą tkaniny jest również fakt, że nie nagrzewa się ona, więc  w cieniu parasola panuje komfortowy chłód. Parasol posiada wiele punktów regulacji, jest również osadzony na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji i obracanie jej wokół własnej osi. To idealny sposób na zacienienie tarasu.

Jak skutecznie zacienić taras?

Parasol na tarasie pełni kilka ról: to element, który chroni nas przed słońcem, ale też produkt, który skutecznie podniesie estetykę otoczenia. Nowoczesny parasol Challenger T2 całkowicie odmieni przestrzeń tarasu i zachęci nas do tego, aby ciepłe dni spędzać bliżej natury.

jak zacienić taras - parasol Challenger T2

Challenger T2 jest produktem dopasowanym do potrzeb współczesnych użytkowników. Wykonany jest z trwałych materiałów, które zabezpieczono przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, wilgocią, korozją. Czasza wykonana z tkaniny technicznej doskonale chroni przed słońcem, zapewnia komfortowy cień i chłód, dodatkowo jest również odchylana w dwóch płaszczyznach. Parasol ten możemy osadzić na podstawie MODENA, wyposażonej w małe kółka i hamulec.

Jak zacienić taras? Galeria inspiracji

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin
live url ikotka.com place.pl