Artykuły

Wielki parasol ogrodowy – zapewnij sobie cień w środku upalnego lata

Szukając ochłody i cienia instynktownie wybieramy wielki parasol ogrodowy w naszym ogrodzie – w jego cieniu możemy umieścić składający się z kilku elementów komplet wypoczynkowy i zapewnić sobie i bliskim wyjątkowe miejsce do relaksu. Decydując się na kupno parasola pamiętajmy o tym, aby był on nie tylko elegancki, ale przede wszystkim funkcjonalny. Jaki parasol wybrać?

Wielki parasol ogrodowy Challenger T1 PREMIUM

Projektując miejsce wypoczynkowe blisko naszego domu warto wybrać wielki parasol ogrodowy, który pozwoli nam odpoczywać w cieniu nawet w najbardziej upalne dni. Wśród rekomendowanych produktów często wymienia się model Challenger T1 PREMIUM. Dlaczego?

wielki parasol ogrodowy Challenger

Nowoczesny parasol Challenger T1 PREMIUM zaprojektowany został z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Obszerna, prostokątna czasza o wymiarach 3x4 metry wykonana jest z innowacyjnej tkaniny spuncrylic. Materiał ten jest wysoce odporny na ścieranie, wnikanie brudu, jak również na płowienie – na długi czas zachowuje on swój żywy kolor. Tkanina nie nagrzewa się, przez co w cieniu parasola panuje chłód, a my możemy odpoczywać bardziej komfortowo. Czasza tego parasola odchylana jest w jednej płaszczyźnie. Główna oś parasola wykonana jest z aluminium malowanego proszkowo – tworzywo to nie odkształca się, jest wysoce odporne na działanie korozji. Poprzez osadzenie stelaża na ruchomej stopie możliwe stało się rotowanie konstrukcji i jeszcze lepsze dopasowanie kąta padania cienia. Warto również wybrać stojak pod parasol ogrodowy, który pozwoli na wygodne przesuwanie konstrukcji po gładkiej posadzce tarasu czy balkonu.

Wielki parasol ogrodowy Challenger T1 o okrągłej czaszy

Klasyczne, okrągłe parasole nie wychodzą z mody – znajdziemy je w ofercie topowych producentów. Model Challenger T1 to świetne rozwiązanie nie tyko do ogrodów, ale również na tarasy czy balkony – obszerna, okrągła czasza zapewni nam cień i komfortowy odpoczynek. Jak jest skonstruowany ten wyjątkowy parasol?

wielki parasol ogrodowy Challenger

Wielki parasol ogrodowy Challenger T1 to produkt dopasowany do oczekiwań współczesnych klientów: jest funkcjonalny, prosty w obsłudze, a dzięki przemyślanej konstrukcji doskonale wpisze się w już zaaranżowane miejsca wypoczynkowe. Projektanci zaproponowali nam szeroką czaszę o średnicy 3,5 metra. Czasza wykonana jest z tkaniny technicznej o wysokiej odporności na ścieranie i wnikanie brudu. Ten dobry parasol ogrodowy posiada również sprężyny naciągowe, których zadaniem jest utrzymywanie tkaniny w odpowiedniej pozycji. W przypadku parasola Challenger T1 zastosowano też aluminiowy stelaż zabezpieczony przed korozją. Liczne punkty regulacji pozwalają na precyzyjne dobranie kąta padania cienia. Decydując się na postawienie tego parasola w ogrodzie warto wykorzystać podstawę do wkopania w ziemię – podstawa taka tworzona jest z odpornego na uszkodzenia włókna szklanego.

Wielki parasol ogrodowy w niskiej cenie – model RIVA

Szukając parasola, który jednocześnie spełni nasze oczekiwania i nie zrujnuje naszego portfela warto postawić na wielki parasol ogrodowy RIVA o okrągłej czaszy. Parasol ten doskonale sprawdzi się zarówno w ogrodach, jak i na balkonach – jego niska waga pozwoli na wygodne przesuwanie go z miejsca na miejsce.

wielki parasol ogrodowy Riva

Okrągły parasol ogrodowy RIVA to świetne rozwiązanie, kiedy szukamy nieco lżejszej konstrukcji. Parasol ten wyposażono w okrągłą czaszę o średnicy trzech metrów, zastosowano tu również tkaniny techniczne pokryte warstwa poliuretanu. Jest to mocny parasol ogrodowy, odpowiednio zabezpieczony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, jak i silniejszymi podmuchami wiatru – sprężyny naciągowe czaszy stabilnie utrzymają tkaninę w odpowiedniej pozycji. Stelaż parasola wykonany jest z aluminium, a osadzenie głównej osi na ruchomej stopie pozwoliło na rotowanie konstrukcji. Liczne punkty regulacji pozwalają na możliwość precyzyjnego ustawienia kąta padania cienia.

Challenger T2 – wielki parasol ogrodowy z wysięgnikiem

Szukając parasola łączącego zarówno funkcjonalność, jak i świetne parametry techniczne nie sposób pominąć modelu Challenger T2. Parasol ten da nam ochłodę w upalne dni i sprawi, że przestrzeń ogrodu czy tarasu nabierze wyjątkowego charakteru.

wielki parasol ogrodowy Challenger

Konstrukcja parasola Challenger T2 zwraca uwagę licznymi punktami regulacji – dzięki nim będziemy mogli w prosty sposób zmienić kąt padania cienia i dopasować go do panujących warunków. Parasol ten zachwyca obszerną czaszą odchylaną w dwóch płaszczyznach. Sama czasza wykonana jest z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą poliuretanu. Oś parasola wykonana jest z aluminium zabezpieczonego przed korozją. Parasol ten możemy umieścić w ziemi za pomocą dedykowanej podstawy lub też osadzić na podstawie z niewielkimi kółkami i hamulcem – rozwiązanie to sprawdzi się przede wszystkim na tarasach.

Wielki parasol ogrodowy – galeria inspiracji

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin
https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/wplyw-miejsca-zamieszkania-na-koszt-ubezpieczenia-samochodu-co-warto-wiedziec/ live url live url