Artykuły

Jak dobrać podstawę do parasola?

Decydując się na funkcjonalny dodatek w ogrodzie w formie parasola warto zastanowić się, jak dobrać podstawę do parasola – czy podstawy są dedykowane dla konkretnych produktów? Czy waga podstawy odpowiada konkretnym rodzajom parasoli? Jakie podstawy warto wybrać dla danej przestrzeni wypoczynkowej?

Jak dobrać podstawę do parasola, aby była dopasowana do miejsca?

Zastanawiając się, jak dobrać podstawę do parasola ogrodowego przede wszystkim musimy określić, gdzie parasol ma stać. Inne podstawy wykorzystamy w przypadku ogrodów, inne na tarasach czy na balkonach. Wybór podstawy będzie warunkował bezpieczeństwo użytkowania parasola oraz jego funkcjonalność. Podstawy do parasoli ogrodowych to niezbędny element, aby cała konstrukcja stała stabilnie i spełniała swoją rolę. Warto dodać, że podstawy do parasoli ogrodowych tworzone są z trwałych tworzyw, zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi.

Podstawa IN-GROUND – podstawa do parasola do wkopania w ziemię

jak dobrać podstawę do parasola

Wypoczynek blisko natury i wśród zieleni to najlepsza forma relaksu, którą możemy sobie podarować, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Posiadacze ogrodów mogą aranżować je na wiele sposobów – elementem niezbędnym będzie tu funkcjonalny parasol ogrodowy. Szukając sposobu na zamocowanie parasola w ogrodzie wybierzmy podstawę pozwalającą na wkopanie jej w ziemię. Nowoczesna podstawa IN-GROUND wykonana jest z włókna szklanego – materiał ten jest odporny na wilgoć, ścieranie, odkształcenia. Będzie on doskonale podtrzymywał wybrany przez nas parasol z serii Platinum. Warto wiedzieć, że podstawy do wkopania w ziemię tego typu nie wymagają od nas kotwienia go w ziemi przy pomocy betonu. Znacząco ułatwia to jego użytkowanie! Podstawa IN-GROUND waży 3 kg, pozwala na stabilne osadzenie wybranego przez nas parasola i jego bezproblemowe, bezpieczne użytkowanie w letnie dni. Podstawa IN-GROUND uzupełni modele takie jak parasol ogrodowy boczny Challenger T2, jak również będzie odpowiednia dla modeli z nogą ułożoną centralnie.

Podstawa ROMA – jak dobrać podstawę do parasola?

jak dobrać podstawę do parasola

Parasol na tarasie czy balkonie to funkcjonalny dodatek, który znacząco poprawi i podniesie nasz komfort w czasie letnich dni. Chcąc wykorzystać mocne parasole ogrodowe o mniejszych wymiarach warto wybrać modele RIVA, których czasze posiadają średnicę 3 metrów lub bok o długości 2,5 metra. Jak dobrać podstawę do parasola RIVA? Nie jest to kłopot!

Dedykowaną podstawą do parasoli RIVA jest podstawa ROMA o wadze 30 lub 40 kg. Podstawa ta wykonana jest z polerowanego, czarnego grafitu, który zabezpieczono przez wilgocią, zmiennymi warunkami atmosferycznymi czy silnym promieniowaniem słonecznym. Podstawa ROMA pozwala na stabilne osadzenie parasola i stworzenie komfortowej strefy cienia gdziekolwiek tego potrzebujemy. Podstawa ROMA zaprojektowana została z myślą o estetyce otoczenia – proste, geometryczne kształty oraz stonowany kolor sprawi, że w zestawieniu z parasolem całość prezentować się będzie elegancko i nowocześnie.

Podstawa krzyżowa – sprawdź, jak dobrać podstawę do parasola!

jak dobrać podstawę do parasola

Jednymi z chętniej wybieranych podstaw są podstawy krzyżowe – ich niewątpliwą zaletą jest lekkość, gdyż ważą tylko 5 kg. Podstawy tego typu tworzone są ze stali malowanej proszkowo – materiał ten jest zabezpieczony zarówno przed działaniem wilgoci, korozją, jak i odkształceniami. Zmienne warunki atmosferyczne nie wpływają na ten produkt, nie musimy więc martwić się o jego wygląd nawet po wielu latach użytkowania. Podstawy krzyżowe to doskonałe rozwiązanie, kiedy pragniemy umieścić parasol na tarasie czy większym balkonie – na płaskiej powierzchni sprawdzą się one najlepiej.

MODENA – dobieramy podstawę do parasola ogrodowego

jak dobrać podstawę do parasola

Szukając trwałej podstawy o większej wadze, która sprawdzi się zarówno na tarasach, jak i w ogrodzie, warto postawić na model MODENA, który dostępny jest w trzech wariantach: 90, 120 i 150 kg. Podstawa MODENA wykonana jest z czarnego, polerowanego grafitu – taka podstawa prezentuje się doskonale w zestawieniu z każdym parasolem z serii Platinum i pozwala na estetyczne zaaranżowanie przestrzeni wypoczynkowej. Zaletą podstaw MODENA jest ich wyposażenie: projektanci uzupełnili ich konstrukcję o niewielkie kółka oraz wygodny hamulec – dzięki nim możliwe jest bezproblemowe przesuwanie konstrukcji po gładkiej powierzchni tarasu. Niewielki hamulec pozwoli zabezpieczyć pozycję parasola.

Adapter do podstawy parasola IN-GROUND – jak dobrać podstawę do parasola?

jak dobrać podstawę do parasola

Czy wiesz, że baza pod parasol innej firmy nie jest już problemem, aby we własnym ogrodzie wykorzystywać parasole marki Platinum? Jak dobrać podstawę do parasola, aby wszystkie elementy do siebie pasowały? Dzięki adapterowi do podstawy parasola IN-GROUND bez trudu osadzisz jeden z naszych parasoli na posiadanej podstawie, co pozwoli Ci cieszyć się odpoczynkiem w najlepszym wydaniu. Adapter stworzono z połączenia metalu i stali, dzięki czemu jest on wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne i uszkodzenia.

Jak dobrać podstawę do parasola – galeria inspiracji

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin
https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/