Artykuły

Parasol ogrodowy boczny – niezastąpiony w trakcie lata!

Aranżując przydomowy taras czy ogród warto wybrać nie tylko wygodne meble ogrodowe, ale również parasol ogrodowy boczny. Nowoczesne parasole ogrodowe nie tylko skutecznie ochronią nas przed silnym słońcem, ale też pozwolą na poprawienie estetyki miejsca wypoczynkowego i sprawią, że znacznie chętniej będziemy spędzać czas na świeżym powietrzu. Jaki parasol ogrodowy boczny kupić? Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Parasol ogrodowy boczny Challenger T1 PREMIUM

Szukając idealnego parasola, który pozwoli nam na odpoczynek blisko natury, warto zwrócić uwagę na model Challenger T1 PREMIUM. Jest to nowoczesny parasol ogrodowy boczny, którego wymiary i funkcjonalność z pewnością nas zaskoczą. Funkcjonalny parasol Challenger T1 PREMIUM odznacza się obszerną czaszą o wymiarach 4x3m. Sama czasza wykonana jest z tkaniny spuncrylic – jest to materiał o dużej gramaturze, odporny na ścieranie, wnikanie brudu, promieniowanie UV. Tkanina spuncrylic nie nagrzewa się, a w cieniu parasola panuje przyjemny chłód. Odpowiednia pozycja tkaniny na czaszy to zasługa zastosowania sprężyn naciągowych.

parasol ogrodowy boczny Challenger

Stelaż parasola tworzy aluminiowa oś – aluminium jest powlekane proszkowo, przez co zabezpieczono je przed wilgocią oraz korozją. Dzięki zastosowaniu aluminium możliwe stało się również zmniejszenie wagi produktu, co wpływa na jego wygodniejsze użytkowanie każdego dnia. Stelaż osadza się na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie parasola wokół jego osi.

Parasol ogrodowy boczny Challenger T1

Parasol do ogrodu Challenger T1 jest propozycją zarówno na tarasy, jak i do ogrodów czy na werandy. Nowoczesna konstrukcja oraz zastosowanie innowacyjnych materiałów sprawia, że parasol ten jest jednym z najchętniej kupowanych na polskim rynku.

parasol ogrodowy boczny Challenger

Jak skonstruowany jest parasol ogrodowy boczny Challenger T1? Konstrukcja parasola opiera się na aluminiowym stelażu – główna oś powlekana jest proszkowo, przez co jest ona zabezpieczona przed wilgocią, pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaż osadza się na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie parasola – to jeden z wielu punktów regulacji. Parasol możemy osadzić na różnorodnych podstawach, w zależności od naszych potrzeb: dostępne są podstawy do wkopania w ziemię, podstawy na niewielkich kółkach, idealne na tarasy. Czasza parasola jest okrągła i ma średnicę 3,5 metra - tak duża czasza pozwoli na stworzenie komfortowej strefy cienia i ochroni nas przed słońcem. Do stworzenia czaszy wykorzystano tkaninę poliestrową pokrytą warstwą poliuretanu. Taka tkanina zabezpieczona jest przed płowieniem, wnikaniem kurzu czy też wilgocią. Materiał ten nie nagrzewa się, przez co w cieniu parasola panuje przyjemny chłód. Zestaw ogrodowy z parasolem Challenger T1 to bez wątpienia strzał w dziesiątkę.

Challenger T2 – parasol ogrodowy boczny z okrągłą czaszą

Mocne parasole ogrodowe to niewątpliwie jeden z chętniej wybieranych dodatków do stref wypoczynkowych. Ich konstrukcja sprawia, że skutecznie ochronią nas one zarówno przed słońcem, jak i niespodziewanym deszczem! Chcąc uzupełnić strefę wypoczynkową o funkcjonalny parasol warto wybrać parasol ogrodowy boczny Challenger T2.

parasol ogrodowy boczny Challenger

Czym parasol Challenger T2 różni się od innych parasoli? Przede wszystkim warto zwrócić tu uwagę na czaszę: okrągła czasza o średnicy 3,5 metra może być odchylana nie w jednej, ale w dwóch płaszczyznach. Dzięki temu rozwiązaniu bardziej precyzyjnie dobierzemy kąt padania cienia i będziemy cieszyć się chłodem nawet w najbardziej upalny dzień. Czasza parasola Challenger T2 wykonana jest z tkaniny poliestrowej – materiał ten nie chłonie brudu, wilgoci, jest zabezpieczony przed płowieniem. Konstrukcja parasola opiera się na aluminiowej osi malowanej proszkowo – materiał ten nie odkształca się, nie jest podatny na wilgoć, korozję.

Parasol ogrodowy boczny Challenger T2 – komfort do kwadratu!

Wśród licznych parasoli ogrodowych warto wybrać model, który nie tylko zapewni nam odpoczynek w cieniu, ale również pozwoli na podniesienie estetyki otoczenia. Parasol ogrodowy boczny Challenger T2 idealnie spełnia te warunki i sprawia, że taras, ogród czy balkon są jeszcze bardziej funkcjonalne.

parasol ogrodowy boczny Challenger

Kwadratowy parasol Challenger T2 to najlepszy kompan letniego wypoczynku: obszerna czasza o boku 3 metrów doskonale zacienia wybraną przez nas strefę, a liczne punkty regulacji pozwalają na precyzyjne dobranie kąta padania cienia. Czasza wykonana jest z tkaniny poliestrowej o gęstym splocie, która zabezpieczona jest przed wnikaniem kurzu, płowieniem czy wilgocią. Na uwagę zasługuje główna oś parasola – stelaż wykonany jest z aluminium malowanego proszkowo, przez co konstrukcja odporna jest na korozję, odkształcanie. Niska waga aluminium pozwoliła na znaczne zmniejszenie finalnej wagi samego parasola, przez co jego codzienne użytkowanie jest po prostu przyjemniejsze. Chcąc wykorzystywać parasol na tarasie warto osadzić go na podstawie z niewielkimi kółkami i hamulcem – dzięki temu bez trudu przesuniemy go po płaskiej powierzchni.

Parasol ogrodowy boczny – galeria inspiracji

© 2022 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin