Artykuły

Obciążenie do parasola – jaka podstawę do parasola ogrodowego wybrać?

Wybierając funkcjonalny parasol do ogrodu lub na taras pamiętajmy o tym, aby zakupić również obciążenie do parasola – podstawa do parasola pozwoli na bezpieczne i stabilne osadzenie konstrukcji i umożliwi wygodne korzystanie z tego elementu wyposażenia. Jakie obciążenie do parasola wybrać, aby dopasowane było ono do wybranego przez nas modelu parasola? Na co zwracać uwagę podczas kupna podstawy?

Obciążenie do parasola MODENA – solidna podstawa ogrodowa

Decydując się na parasol w ogrodzie stawiamy na elegancję oraz funkcjonalność – współcześnie projektanci oddają w nasze ręce parasole z licznymi punktami regulacji, które pozwalają na idealne dopasowanie kąta padania cienia. Kupując duży model parasola pamiętajmy by dobrać odpowiednie obciążenie do parasola – podstawa MODENA o wadze 150 kg okaże się strzałem w dziesiątkę!

obciążenie do parasola Modena

Podstawa do parasola MODENA to jeden z chętniej wybieranych produktów – jest ona kompatybilna z modelami Platinum T1 oraz Platinum T2. Podstawa ta wykonana została z czarnego, polerowanego grafitu – tworzywo jest zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, działaniem wilgoci, odpryskiwaniem. Podstawy do parasola ogrodowego tego typu zachowają doskonały wygląd przez szereg lat. Olbrzymią zaletą podstawy MODENA jest to, że została ona uzupełniona o niewielkie kółka oraz hamulec – kółka pozwolą na wygodne i bezproblemowe przesuwanie konstrukcji parasola po gładkiej powierzchni tarasu. Hamulec pozwoli zablokować podstawę w wybranym miejscu, aby nie przesuwała się ona samoistnie. Dostępne są również podstawy MODENA o wadze 120 i 90 kg – są one idealne do tego, aby stabilnie osadzić solidne parasole ogrodowe.

ROMA – obciążenie do parasola odpowiednie na taras czy balkon

Parasol na balkonie czy na tarasie powinien być nieodłącznym towarzyszem letnich chwil blisko natury. Funkcjonalny parasol skutecznie ochroni nas przed silnymi promieniami słońca i zagwarantuje komfortowy cień w najbardziej upalne dni. Mniejsze parasole warto osadzić na podstawie ROMA o wadze 40 kg.

obciążenie do parasola Roma

Nowoczesne obciążenie do parasola ROMA to podstawa wykonana z trwałych tworzyw – projektanci wykorzystali czarny grafit polerowany, który zabezpieczony jest przed niższymi temperaturami, wilgocią czy zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Podstawa ROMA uzupełniona została o cztery kółka, które pozwalają na wygodne przesuwanie konstrukcji po gładkich powierzchniach. To rozwiązanie znacząco ułatwi ustawianie kąta padania cienia i pozwoli na lepszą ochronę. Podstawa ROMA jest kompatybilna ze wszystkimi parasolami Platinum RIVA. Warto dodać, że podstawa ta dostępna jest również w wersji o wadze 30 kg.

Obciążenie do parasola – podstawa krzyżowa

Lekka i funkcjonalna podstawa krzyżowa to trwałe obciążenie do parasola, które sprawdzi się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach czy balkonach. Podstawa krzyżowa waży 5 kg co sprawia, że jej podnoszenie czy przenoszenie nie nastręcza trudności. Podstawa krzyżowa to idealne rozwiązanie, kiedy szukamy elementu prostego w obsłudze.

obciążenie do parasola krzyżowa

Prezentowana podstawa krzyżowa wykonana jest ze stali malowanej proszkowo – materiał ten jest wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, korozję. Tworzywo to nie odkształca się, zachowuje oryginalny kształt nawet po wielu latach użytkowania. Niewielkie wymiary sprawiają, że jej przechowywanie po zakończonym sezonie letnim nie sprawi żadnego problemu – podstawa bez trudu zmieści się na półkę regału w piwnicy czy w garażu. Kupując podstawę do parasola warto również pomyśleć o innych elementach, dzięki którym użytkowanie parasola będzie łatwiejsze: pokrowiec na parasol na zimę oraz obciążniki. Pokrowiec pozwoli na ochronę naszego parasola w czasie jesieni i zimy przed osiadaniem kurzu i kondensacją wilgoci. Obciążniki do parasola ogrodowego pozwolą na utrzymanie pokrowca w stabilnej pozycji również podczas silniejszych podmuchów wiatru.

Obciążenie do parasola ogrodowego IN-GROUND

Parasole wykorzystywane w ogrodach najchętniej umieszczamy w ziemi – aby było to możliwe konieczne jest wybranie obciążenia do parasola dedykowanego do takiego osadzenia. Podstawa do wkopania w ziemię IN-GROUND to produkt godny polecenia, kiedy szukamy rozwiązania trwałego i zapewniającego bezpieczeństwo użytkowania parasola.

obciążenie do parasola In-Ground

Obciążenie do parasola IN-GROUND to podstawa przeznaczona do wkopania w ziemię. Została ona stworzona z wysokiej jakości włókna szklanego, odpornego zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Podstawa nie jest podatna na działanie wody, nie kruszeje. Niska waga pozwala na jej wygodne przechowywanie również na półkach w garażu czy w piwnicy. Podstawa do wkopania w ziemię IN-GROUND jest kompatybilna ze wszystkimi parasolami Platinum.

Obciążenie do parasola – galeria inspiracji

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin
https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/