Artykuły

Nowoczesny parasol ogrodowy – sprawdź najciekawsze modele

Nowoczesny parasol ogrodowy to idealne uzupełnienie ogrodowego wystroju, ale znalezienie odpowiedniego wyposażenia outdoorowego do ogrodu czy na taras może zająć nam nieco czasu. W końcu pragniemy, aby wybrane elementy były przede wszystkim estetyczne i piękne, trwałe, ale także funkcjonalne. Szukając konkretnych mebli i dodatków zastanawiamy się, czy faktycznie wpłyną one pozytywnie na nasz komfort. Warto podjąć decyzję o kupnie z rozwagą, uwzględniając nie tylko estetyczne walory produktów, ale przede wszystkim: ich jakość. Konkretne meble ogrodowe i nowoczesny parasol ogrodowy stworzą doskonały duet, który pozwoli nam cieszyć się latem, kiedy tylko tego zapragniemy.

Trwałe materiały – dlaczego są tak ważne?

nowoczesny parasol ogrodowy Falcon T1

Podczas aranżowania tarasu czy ogrodu powinniśmy pamiętać o tym, że wykorzystane elementy stale będą narażone na zmienne warunki atmosferyczne, silne promieniowanie słoneczne, wnikanie kurzu. Wybór produktów wysokiej klasy i pochodzących od sprawdzonych producentów to najlepsza gwarancja na to, że miejsce wypoczynkowe będzie nam służyć przez długi czas.

Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań wymienia się meble oparte na aluminiowych stelażach: są jednocześnie trwałe i lekkie, dzięki czemu bez trudu możemy je przenosić i zmieniać miejsce ich położenia. Zastosowanie trwałych tworzyw syntetycznych sprawi, że znacząco przedłużona zostanie żywotność wybranych elementów.

Nowoczesny parasol ogrodowy i skuteczna ochrona przed słońcem

Do stworzenia idealnej przestrzeni wypoczynkowej potrzebujemy wygodnych mebli i parasola ogrodowego. Ten ostatni coraz częściej pojawia się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach czy balkonach. Nowoczesny parasol ogrodowy jest produktem wysoce funkcjonalnym, który zadba nie tylko o nasz komfort, ale również o odpowiednią estetykę otoczenia. Szukając idealnego modelu zwracajmy uwagę na punkty regulacji, tworzywa, podstawy. Wszystko to będzie miało wpływ na poziom naszej wygody i zadowolenia.

Nowoczesny parasol ogrodowy Falcon T2

nowoczesny parasol ogrodowy Falcon T2

Wśród licznych modeli parasoli ogrodowych kwadratowy parasol Falcon T2 jest jednym z najchętniej wybieranych. Obszerna czasza o boku 2,7 metra zapewni wiele cienia nawet w najbardziej upalne dni. Rozmiary parasola Falcon T2 sprawiają, że sprawdzi się on przede wszystkim na balkonach i tarasach, gdzie skutecznie ochroni nas przed silnym promieniowaniem słonecznym.

Parasol rozkładany ogrodowy ogrodowy Falcon T2 łączy w sobie wszystkie pożądane cechy idealnego produktu outdoorowego: jest zaprojektowany z dużą precyzją, wykonany z trwałych materiałów, przyciąga wzrok i cieszy swoim wyglądem. Aluminiowy, antykorozyjny stelaż parasola ustawiono na ruchomej stopie, dzięki czemu możliwe jest rotowanie konstrukcji o 360 stopni. Liczne punkty regulacji sprawiają, że możliwe jest jeszcze lepsze dopasowanie kąta padania cienia. Poliestrowa czasza  parasola Falcon T2 zabezpieczona została zarówno przed silnym słońcem, jak i wodą czy wnikaniem kurzu.

Okrągły parasol ogrodowy Challenger T2 Premium

Chcąc zapewnić sobie i swoim bliskim najwyższy poziom ochrony w ogrodzie warto postawić na solidne rozwiązania. Biały parasol ogrodowy Challenger T2 Premium spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Prosta linia, stonowane kolory i trwałe materiały to tylko niektóre z jego licznych zalet.

nowoczesny parasol ogrodowy Challenger T2 Premium

Parasole ogrodowe w naszej przestrzeni wypoczynkowej mają przede wszystkim zapewniać nam cień. Nowoczesny parasol ogrodowy Challenger T2 Premium posiada okrągłą czaszę, której średnica to 3,5 metra. Tak duża powierzchnia jest w stanie zacienić nawet obszerne miejsce wypoczynkowe i zapewnić komfort w najbardziej upalny dzień. Czasza parasola Challenger T2 Premium wykonana została z innowacyjnej tkaniny spuncrylic – jest ona całkowicie wodoodporna, zabezpieczona przed działaniem promieniowania UV, odporna na wnikanie kurzu. Wysoka klasa tkaniny sprawia, że na długi czas zachowuje ona swój wspaniały wygląd.

Wiele uwagi podczas projektowana tego modelu poświęcono regulacji – nowoczesny parasol ogrodowy Challenger T2 Premium regulowany jest w dwóch płaszczyznach. Płynny system zmiany kąta nachylenia sprawia, że produkt staje się jeszcze bardziej dopasowany do naszych potrzeb. Stelaż parasola wykonano z aluminium malowanego proszkowo – dzięki temu konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci.

Nowoczesny parasol Challenger T1 Premium

Szukając idealnego parasola ogrodowego zazwyczaj skupiamy się na jego wymiarach – duża czasza jest w stanie zacienić spory obszar i zapewnić nam wypoczynek pełen komfortu. Nowoczesny parasol ogrodowy Challenger T1 Premium to odpowiedź na potrzeby współczesnego klienta. Ten wyjątkowy parasol sprawi, że każda chwila na świeżym powietrzu będzie przyjemniejsza!

nowoczesny parasol ogrodowy Challenger T1 Premium

Prostokątny parasol Challenger T1 Premium odznacza się klasyczną linią, stonowaną kolorystyką i wysoką funkcjonalnością. Aluminiowy, antykorozyjny stelaż umieszczono na ruchomej stopie, przez co możliwe jest rotowanie konstrukcji o 360 stopni. Czasza o wymiarach 3mx4m osadzona na stelażu wykonana została z  wodoodpornego materiału spuncrylic, który odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia, wnikanie brudu czy promieniowanie UV. Czasza amortyzowana jest przez sprężyny naciągowe – dzięki nim materiał pozostaje na swoim miejscu również podczas silniejszych podmuchów wiatru.

Nowoczesny parasol ogrodowy osadzony na stabilnej podstawie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów nowoczesny parasol ogrodowy może zostać osadzony na jednej z różnych podstaw. Najchętniej wybierane są podstawy klasyczne: sprawdzają się one zarówno na tarasach, jak i w ogrodzie. Chcąc zakotwiczyć parasol w ziemi konieczne będzie wybranie podstawy do wkopania w ziemię – jest ona wykonana z trwałego włókna szklanego. Na tarasach i balkonach najlepiej sprawdzą się podstawy wyposażone w niewielkie kółka i hamulec. Dzięki nim możliwe stanie się przesuwanie parasola po gładkich powierzchniach.

Chcąc jak najdłużej cieszyć się parasolem w ogrodzie warto również zadbać o jego ochronę w czasie nieobecności w domu czy poza sezonem. Pomogą w tym przewiewne i lekkie pokrowce poliestrowe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wnikanie kurzu, wilgoć czy silne promieniowanie UV.

© 2021 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.net

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności