Artykuły

Jak dbać o parasole ogrodowe?

Chcesz wiedzieć, jak dbać o swój parasol ogrodowy? Zastanawiasz się, jak sprawić, żeby służył w ogrodzie przed długie lata? Sprawdź nasz poradnik!

Czynniki negatywnie wpływające na parasole ogrodowe

Słońce, wiatr, wilgoć oraz zmienne temperatury to główni przeciwnicy parasoli i innych sprzętów ogrodowych. Stąd tak ważna jest jakość wykorzystanych materiałów: od poszycia czaszy parasola, przez stelaż aż po podstawę. Nie bez znaczenia jest także to, w jaki sposób obchodzimy się z naszym parasolem już po sezonie.

jak dbać o parasol ogrodowy

Jak zabezpieczyć parasol ogrodowy po sezonie?

Jeśli zależy ci na tym, żeby maksymalnie przedłużyć życie parasola ogrodowego i chcesz zachować na długie sezony kolor poszycia, koniecznie wyposaż się w pokrowiec na parasol ogrodowy. Dlaczego to takie ważne? Źle przechowywane parasole mogą paść ofiarą działania pleśni i grzybów, a parasol przechowywany na zewnątrz bez żadnej osłony i w niesprzyjających warunkach może ulec poważnym uszkodzeniom i odbarwieniom.

Pamiętaj tylko, aby przed umieszczeniem parasola w pokrowcu dokładnie wyczyścić wszystkie jego elementy – najlepiej wykorzystać do tego profesjonalne preparaty czyszczące oraz miękką szczotkę.

Pokrowce na parasole ogrodowe, czyli parasol po sezonie 

Najlepszym sprzymierzeńcem w walce o doskonałą kondycję wyposażenia outdoorowego są specjalne pokrowce.

jak dbać o parasole ogrodowe: pokrowce aerocover

Jako dopełnienie parasoli Platinum proponijemy osłony i pokrowce holenderskiej marki AeroCover, lidera na rynku. Produkty te wykonane są z  innowacyjnego poliestru typu RIPSTOP o dwuwarstwowej strukturze, który gwarantuje bezpieczeństwo i optymalne warunki zarówno dla parasoli ogrodowych, jak i mebli oraz innego wyposażenia ogrodowego.

Pokrowce na parasole ogrodowe AeroCover: innowacje w twoim ogrodzie

Największą zaletą pokrówców na parasole ogrodowe produkowanych pod szyldem AeroCover to lekka i przewiewna tkanina z dodatkową warstwą membrany, która skutecznie chroni parasol przed wilgocią i zanieczyszczeniami, a przy okazji blokuje  również rozwój pleśni i grzybów.

jak dbać o parasole ogrodowe: pokrowce ogrodowe

W odróżnieniu od bardziej tradycyjnych rozwiązań, produkowanych zazwyczaj z winylu, pokrowce AuroCover nie sztywnieją i nie pękają pod wpływem niskich temperatur oraz zachowują swoją miękką strukturę w każdych warunkach. Wszystko to sprawia, że twój parasol ogrodowy będzie bezpieczny!

Co wyróżnia parasole ogrodowe Platinum?

Parasole ogrodowe produkowane przez holenderską firmę Platinum są wyjątkowo wytrzymałe na działanie czynników zewnętrznych. Cała konstrukcja parasola wykonana jest z materiałów najwyższej klasy. Trzon parasola tworzy mocna, aluminiowa noga pokryta farbą proszkową. Wysokogatunkowy metal jest gwarancją stabilności w każdych warunkach oraz całkowitej antykorozyjności. W kolekcji znajdują się zarówno modele o klasycznej budowie, jak i parasole z boczną nogą, dzięki czemu bez trudu znajdziesz wersję harmonijnie współgrającą z każdym zestawem mebli i rozmiarami tarasu.

Rozpościerając nad zestawem kawowym czy leżakami dużą, imponującą czaszę, zapewniasz sobie i bliskim optymalne warunki do odpoczynku na świeżym powietrzu. Grube, poliestrowe poszycie zapewnia nie tylko błogi cień, ale również chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV oraz wilgocią. Warstwa teflonu dodatkowo zabezpiecza materiał przed wnikaniem wody oraz kurzu, dzięki czemu nawet jasny parasol zachowuje piękny, świeży wygląd.

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin
denebro.pl zobacz place.pl