Artykuły

Parasol na taras

Przestrzeń tarasowa daje nam wiele możliwości spędzania czasu – możemy urządzić tam miejsce odpowiednie do spożywania posiłków, przesiadywania z książką w ręku, strefę relaksu, do której będziemy zapraszać naszych znajomych. Co – poza wysokiej klasy meblami ogrodowymi – warto umieścić w tym miejscu? Z pewnością przydatny okaże się parasol na taras, który zaskoczy nas funkcjonalnością i eleganckim wyglądem. Jaki model spełni nasze oczekiwania? Czy parasol tarasowy może odmienić wygląd tarasu?

Nowoczesny parasol na taras i jego możliwości

parasol na taras okrągły Challenger T² 3.5m

Najbardziej oczywistym powodem do kupna parasola na taras jest oczywiście ochrona przed słońcem. Rosnąca świadomość zagrożeń związanych z tym tematem kazała na nowo zastanowić się, jak skutecznie chronić się przed promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja na słońce w krótkim czasie spowoduje poparzenia słoneczne, odwodnienie, może tez stać się przyczyna udarów słonecznych. Podczas kilkugodzinnego odpoczynku na tarasie parasol okaże się najlepszym rozwiązaniem, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim. Co ważne – parasol ochroni również użytkowane przez nas meble ogrodowe. Nowoczesne parasole tarasowe projektowane są w taki sposób, aby ich użytkowanie nie przysparzało żadnych problemów – taki dodatek z pewnością uprzyjemni chwile na świeżym powietrzu.

Trwałość na tarasie na długie lata

Współcześnie parasole ogrodowe znacząco różnią się od produktów tego typu oferowanych kilkanaście lat temu. Najistotniejszym aspektem jest oczywiście dobranie odpowiednich materiałów, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. W przypadku stelaża parasola najlepszym rozwiązaniem okazało się aluminium malowane proszkowo, które zabezpieczono zarówno przed wilgocią, jak i przed pyłem. Tworzywo to jest odporne na pojawianie się rdzy, przez co klienci mają gwarancję, że stelaż będzie wyglądał idealnie przez wiele lat. Zaletą aluminium jest również to, że jego waga nie jest wysoka – wpływa to na finalną wagę samego parasola tarasowego i sprawia, że jest on lżejszy. To z kolei przekłada się na znacznie wygodniejsze użytkowanie.

Parasol tarasowy konstruowany z myślą o użytkowniku

Parasole na taras konstruowane są w taki sposób, aby ich użytkowanie nie sprawiało problemu. Dzisiaj możemy zapomnieć o konieczności przesuwania parasola, siłowania się z jego konstrukcją. Współcześnie nowoczesne modele parasoli wyposażone są w ruchome stopy, dzięki którym bez trudu możemy korygować ustawienie parasola i kąt padania cienia. Dodatkowo wiele modeli może mieć również czasze odchylane w dwóch płaszczyznach, co także wpływa na zwiększenie komfortu.

parasol na taras Challenger T² Premium 3m x 3m

Uwagę zwraca wielkość czaszy – w sprzedaży są parasole na taras posiadające czasze o boku dochodzącym nawet do 4 metrów! Taki baldachim jest w stanie zacienić duży obszar i zapewnić nam komfort na długie godziny!

Czasze parasoli na taras – czym nas zaskoczą?

Poza trwałą i lekką konstrukcją oraz ruchomą stopą warto także zwrócić uwagę na czasze parasoli na taras. Tkanina czaszy to najczęściej poliester o gęstym splocie, odpowiednio zabezpieczony przed ścieraniem, strzępieniem czy wnikaniem pyłu. Warstwa poliuretanu na tkaninie sprawia, że staje się ona wodoodporna – użytkownicy mogą więc siedzieć pod parasolem również w czasie niespodziewanej mżawki bez obaw o to, że zmokną. Tkanina poliestrowa jest także na silne promieniowanie UV. Oznacza to, że jej kolor nie będzie blaknąc w miarę upływu czasu, a użytkownicy będą skutecznie chronieni w jej cieniu.

parasol na taras okrągły Challenger T² Premium 3.5m

Czasze parasoli na taras posiadają sprężyny naciągowe – ich zadaniem jest utrzymywanie tkaniny czaszy na właściwym miejscu oraz amortyzowanie silniejszych podmuchów wiatru.

Mocowanie parasola na taras

Decydując się na parasol na taras konieczne musimy zakupić także podstawę. Tych znajdziemy kilka. W przypadku tarasów odpowiednie okażą się podstawy na niewielkich kółkach z hamulcami. Ułatwią one przesuwanie parasola po gładkiej posadzce tarasu. Możemy zdecydować się na podstawę bez kółek, stabilnie umieszczonej w jednym miejscu. Dysponując ogrodem warto wybrać podstawę odpowiednią do wkopania do ziemi.

Estetyczny dodatek, który odmieni nasz taras

Parasol na taras to nie tylko funkcjonalny dodatek – dzisiaj projektanci dokładają wszelkich starań, aby oferowane parasole zachwycały linią i kolorami. Przede wszystkim zwraca uwagę lekka konstrukcja, która unosi obszerną czaszę. Większość dostępnych modeli dostępna jest w różnorodnych kolorach – dotyczy to zarówno stelaża, jak i czaszy.

parasol na taras Riva 3m

Jak skutecznie chronić parasol tarasowy?

Aby parasol na taras służył nam przez wiele sezonów konieczne jest zadbanie o niego w czasie jesieni i zimy, jak również w okresie, kiedy nie jest on wykorzystywany, np. podczas dłuższych wyjazdów wakacyjnych. Najlepszym rozwiązaniem, aby ochronić parasol tarasowy, jest zastosowanie rekomendowanych pokrowców na parasole. Są one tworzone z tkanin poliestrowych o gęstym i mocnym splocie, przez co parasol jest doskonale chroniony przed wnikaniem brudu i pyłu. Topowe pokrowce posiadają także system AeroCover®, który pozwala na znaczące zmniejszenie kondensacji wilgoci na powierzchni parasola.

Aby parasol tarasowy był szczelnie okryty pokrowce posiadają funkcjonalne ściągacze, dzięki którym możliwe jest lepsze dopasowanie tkaniny. Dodatkowo użytkownik może również zaopatrzyć się w obciążniki, które umieszcza się na brzegach materiału pokrowca. Pozwalają one na dociążenie tkaniny podczas silniejszych podmuchów wiatru.

Kiedy pokrowiec na parasol na taras nie jest wykorzystywany wystarczy schować go w dedykowanej torbie, która po złożeniu zajmuje niewiele miejsca – możemy przechowywać ją w garażu na regale. Torba wyposażona została w wygodną rączkę, przez co przenoszenie jej nie sprawi żadnego problemu. Rozważając zakup parasola na taras warto także zastanowić się nad pokrowcem – to funkcjonalny dodatek, który przedłuży żywotność tego produktu.

© 2022 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin