Artykuły

Podstawa parasola ogrodowego – jaką wybrać?

Podczas kupna wybranego parasola na taras czy do ogrodu nie możemy zapomnieć, jak istotnym elementem jest także podstawa parasola ogrodowego. Podstawa pozwoli na bezpieczne użytkowanie parasola, jego stabilne osadzenie. Wiele nowoczesnych rozwiązań stosowanych w podstawach pozwoli też na wygodniejsze użytkowanie konstrukcji na co dzień. Jaka podstawa parasola ogrodowego okaże się najlepsza?

MODENA – podstawa parasola ogrodowego

Parasol w ogrodzie to dzisiaj nie tylko element, który skutecznie pozwoli schronić się przed silnym słońcem – to też produkt, który całkowicie zmieni odbiór otoczenia. Nowoczesne parasole ogrodowe idealnie wpisują się we współczesne aranżacje w ogrodzie, na tarasie czy na patio. Aby móc je komfortowo obsługiwać konieczna będzie podstawa parasola ogrodowego.

podstawa parasola ogrodowego Modena

Jedną z najchętniej wybieranych podstaw do parasoli ogrodowych jest model MODENA, dostępny w trzech wariantach: o wadze 90 kg, 120 kg i 150 kg. Podstawa ta sprawi, że bez obaw wykorzystamy duży parasol ogrodowy na tarasie czy obszernym balkonie. Prezentowana podstawa wykonana jest z czarnego, polerowanego grafitu – materiał ten jest wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci, ścieranie. Atutem tego modelu jest również fakt, że projektanci zaproponowali cztery niewielkie kółka oraz hamulec. Taka innowacja sprawia, że parasol wraz z podstawą może być w prosty sposób przesuwany po powierzchni tarasu. Podstawa ta będzie idealna dla modeli takich jak Challenger T2 – jest to parasol ogrodowy kwadratowy 3x3, którego czasza wykonana jest z tkaniny technicznej.

Podstawa ROMA do parasola ogrodowego RIVA

Lżejsze parasole, takie jak modele RIVA, chętnie wykorzystywane są na balkonach, gdzie aranżowane są kąciki kawowe. Aby parasol taki mógł być stabilnie osadzony, warto wybrać dopasowaną podstawę. W przypadku parasoli RIVA rekomendowane są podstawy ROMA. Czym się wyróżniają?

podstawa parasola ogrodowego Roma

ROMA to podstawa parasola ogrodowego, dostępna w dwóch wariantach: o wadze 30 i 40 kg. W obu przypadkach podstawa tworzona jest z polerowanego grafitu w kolorze czarnym – materiał ten jest wysoce odporny na wilgoć, zmienne warunki atmosferyczne czy na płowienie pod wpływem słońca. Wbudowane niewielkie kółka pozwalają na wygodne przesuwanie podstawy po powierzchni balkonu czy tarasu – znacząco poprawia to komfort codziennego korzystania z parasola. Podstawy do parasoli ogrodowych tego typu oraz dopasowane parasole sprawią, że odpoczynek blisko natury będzie jeszcze przyjemniejszy.

Podstawa IN-GROUND dla parasola ogrodowego

Parasol w ogrodzie to nieodłączny element letniego wypoczynku i produkt, który pozwoli na wypoczynek w cieniu. Decydując się na modele do ogrodu, warto przemyśleć sposób ich osadzenia. Najlepszym rozwiązaniem okaże się podstawa IN-GROUND do wkopania w ziemię. Jakie są atuty tego produktu?

podstawa parasola ogrodowego In-Ground

Podstawa parasola ogrodowego IN-GROUND jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych elementów uzupełniających do zakupionych parasoli – model ten jest kompatybilny ze wszystkimi parasolami linii Platinum. Podstawa taka wykonana jest z włókna szklanego – dobór tworzywa ma w tym wypadku niebagatelne znaczenie. Podstawy z włókna szklanego są zabezpieczone przed wilgocią, korozją, uszkodzeniami mechanicznymi. Atutem tego rozwiązania jest także fakt, że podstawy takie nie muszą być betonowane, aby skutecznie trzymały konstrukcję parasola.

Podstawa krzyżowa – prosty sposób na cień na tarasie

podstawa parasola ogrodowego krzyżowa

Szukając funkcjonalnej podstawy o niewielkiej wadze, warto zwrócić uwagę na podstawę krzyżową, wykonaną ze stali malowanej proszkowo. Podstawa ta waży zaledwie 5 kg, przez co jej podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia problemów. Jest ona kompatybilna ze wszystkimi parasolami linii Platinum.

Podstawa parasola ogrodowego – galeria inspiracji

© 2022 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin