Artykuły

Parasole przeciwsłoneczne na taras

Wiosną i latem szukamy kontaktu z naturą – pragniemy podziwiać kwitnące drzewa i krzewy, przyglądać się otaczającej zieleni. Czy jest na to lepsze miejsce niż własny ogród czy taras? Zaaranżowanie takiego miejsca wypoczynkowego nie zajmie dzisiaj wiele czasu – niezbędne elementy mamy praktycznie pod ręką. Jak sprawić, aby czas w ogrodzie był wyjątkowy?

Nowoczesne parasole ogrodowe łączące piękno i funkcjonalność

Poza wygodnymi meblami w przydomowej przestrzeni wypoczynkowej nie może dzisiaj zabraknąć funkcjonalnego parasola przeciwsłonecznego na taras. Olbrzymi wybór różnorodnych modeli zmusza nas do przyjrzenia się oferowanym produktom z bliska i porównania ich. Oceniając detale szybko przekonamy się, że najlepsze modele wykonano z trwałych, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne materiałów. Decydując się na parasol ogrodowy  z ruchomą czasz, gwarantujemy sobie niezwykłą wygodę w ciągu dnia. Dzięki regulacji możemy dowolnie zmieniać miejsce zacienienia i cieszyć się niczym niezmąconym odpoczynkiem. Jakie parasole przeciwsłoneczne warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania idealnych rozwiązań do ogrodu czy na taras?

Trwałość na długie lata – parasole przeciwsłoneczne na taras

Parasole słoneczne w ciągu całego roku narażone będą na różnorodne zjawiska atmosferyczne, a tym silne promieniowanie słoneczne, podmuchy wiatru, deszcz, zmienne temperatury. Istotne jest, aby parasol ogrodowy był wykonany z materiałów trwałych i odpornych na uszkodzenia. Nowoczesny parasol ogrodowy przeciwsłoneczny to jeden z najpraktyczniejszych produktów, o które możemy wzbogacić nasz taras

Przeciwsłoneczny parasol kwadratowy Falcon T2

Aby cieszyć się otaczającą nas przyrodą, nie musimy być posiadaczami olbrzymich ogrodów: wystarczy niewielki balkon czy taras, aby słoneczne popołudnia spędzać na świeżym powietrzu. By jednak skutecznie chronić się przed silnym promieniowaniem słonecznym warto wybrać parasol kwadratowy Falcon T2. Dlaczego?

parasole przeciwsłoneczne na taras Falcon

Parasol ogrodowy przeciwsłoneczny Falcon T2 to idealne propozycja na balkony i tarasy: czasza o boku 2,7m nie zajmuje wiele miejsca, jednocześnie pozwala na zacienienie miejsca wypoczynkowego, dając wytchnienie i chłód. Geometryczna konstrukcja wspaniale wpisze się w istniejącą aranżację tarasu lub też pozwoli na stworzenie nowej, dopasowanej do naszych potrzeb. Kwadratowa czasza wykonana została z tkaniny poliestrowej, zabezpieczonej przed działaniem wilgoci, wnikaniem kurzu, promieniowaniem UV. Dzięki temu tworzywo na długo zachowa wspaniały, żywy kolor. Czaszę wspierają sprężyny naciągowe – ich zadaniem jest utrzymywanie tkaniny w prawidłowej pozycji, również podczas silniejszych podmuchów wiatru.

Parasol przeciwsłoneczny Falcon T2 pozwoli na cieszenie się odpoczynkiem na świeżym powietrzu bez względu na porę dnia. Wybierając ten produkt możemy być pewni, że pozwoli on estetycznie zapełnić taras czy balkon, nadając mu wyjątkowy charakter. Parasole ogrodowe na wysięgniku okażą się przydatne zarówno podczas upalnych dni, jak i w czasie nieoczekiwanej mżawki!

Okrągły parasol przeciwsłoneczny na taras Challenger T2

Współcześnie projektanci stawiają na wysoką estetykę podczas projektowania parasoli przeciwsłonecznych. Nie inaczej było w przypadku okrągłego parasola na taras Challenger T2, którego okrągła czasza pozwoli nam cieszyć się komfortem nawet w najbardziej słoneczny dzień lata. Jak to możliwe?

Okrągły parasol przeciwsłoneczny Challenger T2 w sposób harmonijny łączy w sobie elegancję oraz funkcjonalność. Parasol posiada obszerną, okrągłą czaszę wykonaną z gęsto plecionego poliestru pokrytego poliuretanem. Połączenie trwałej tkaniny oraz warstwy poliuretanu pozwoliło na stworzenie skutecznej bariery przed promieniowaniem UV. Czasza parasola ochroni zarówno przed silnym słońcem, jak i nieoczekiwanym deszczem. Czaszę uzupełniono o sprężyny naciągowe, których zadaniem jest utrzymywanie tkaniny w prawidłowej pozycji i amortyzowanie silnych podmuchów wiatru. Nowoczesne parasole ogrodowe Challenger T2 posiadają czaszę z możliwością regulowania w dwóch płaszczyznach.

parasole przeciwsłoneczne na taras Challenger

Decydując się na parasol ogrodowy Challenger T2 możemy mieć pewność, że wykonany on został z tworzyw wysokiej jakości. Aluminiowy stelaż malowany jest proszkowo – oznacza to, że tworzywo to zabezpieczono przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy.

Kwadratowy parasol przeciwsłoneczny na taras Riva

Szukając niewielkiego parasola, idealnego do przydomowego ogródka czy na taras, warto zwrócić uwagę na parasol przeciwsłoneczny Riva. Niech nie zwiodą nikogo niewielkie rozmiary czaszy – boki o długości 2,5 metra pozwolą zacienić spory obszar i dadzą ochłodę w gorące dni.

mały parasol przeciwsłoneczny na taras RIVA

Piękny i funkcjonalny parasol Riva sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ceniony jest wyjątkowy design: stonowane kolory, prosta linia – to tylko niektóre z jego zalet. Model ten idealnie wpisze się w istniejące już aranżacje, dopełniając miejsce wypoczynkowe i gwarantując nam wygodę.

Parasol Riva posiada stelaż wykonany z aluminium malowanego proszkowo – pozwoliło to na ochronę tworzywa przed wilgocią. Stelaż uzupełniono o ruchomą stopę, dzięki której możliwe jest obracanie parasola o 360 stopni bez konieczności podnoszenia podstawy.
Czasza parasola wykonana została z tkaniny poliestrowej zabezpieczonej przed wnikaniem kurzu, promieniami UV oraz wilgocią. W cieniu parasola Riva na nowo odkryjemy urok leniwych popołudni spędzanych w przydomowej przestrzeni wypoczynkowej.

Jak chronić parasole przeciwsłoneczne poza sezonem?

W okresie jesieni i zimy, jak też w czasie przedłużającej się nieobecności w domu powinniśmy zadbać o to, aby parasol przeciwsłoneczny był odpowiednio chroniony. Obecnie najlepszą metodą jest zastosowanie trwałych pokrowców na parasole ogrodowe.

Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych typu RIPSTOP, które skutecznie chronią parasol przed silnym promieniowaniem słonecznym, wilgocią, podmuchami wiatru, wnikaniem kurzu. Zastosowanie technologii AeroCover® pozwoliło także na zmniejszenie kondensacji wilgoci na powierzchni parasola. Wygodny ściągacz pozwoli na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu parasola.

© 2022 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin