Artykuły

Parasole przeciwsłoneczne – jaki model wybrać na taras i do ogrodu?

Funkcjonalne parasole przeciwsłoneczne to elementy, których nie może zabraknąć w przydomowych strefach wypoczynkowych. Dzisiaj parasole te nie tylko skutecznie ochronią nas przed słońcem i zapewniają cień, ale tez podnoszą estetykę otoczenia. Na jakie elementy zwracać uwagę podczas wyboru parasola? Na jakiej podstawie osadzić go, aby codzienne użytkowanie było proste i intuicyjne?

Parasole przeciwsłoneczne Challenger T2

Najprostszym sposobem na to, aby podnieść nasz komfort w czasie wypoczynku blisko natury jest zaopatrzenie się w funkcjonalny parasol ogrodowy. Wśród licznych propozycji warto zwrócić uwagę na parasole przeciwsłoneczne Challenger T2, które pozwolą na relaks w cieniu nawet w najbardziej upalne dni.

parasole przeciwsłoneczne Challenger

Parasole przeciwsłoneczne na taras, takie jak Challenger T2 to idealne rozwiązanie, kiedy szukamy wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie. Projektanci zadbali o to, aby parasol ten spełniał oczekiwania i dodatkowo upiększał przestrzeń. Zastosowane materiały dobrano w taki sposób, aby były one wysoce odporne nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, ale również na działanie wilgoci. Główna oś parasola wykonana jest z aluminium malowanego proszkowo. Dzięki osadzeniu osi na ruchomej stopie możliwe jest rotowanie konstrukcji. Na szczycie stelaża znajduje się obszerna czasza wykonana z tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu. Czasza w tym modelu odchylana jest w dwóch płaszczyznach, co daje jeszcze więcej swobody podczas ustawiania kąta padania cienia. Pod obszerną czaszą, której średnica wynosi 3,5 metra bez trudu zmieścimy wybrany przez nas komplet kawowy czy wypoczynkowy i cieszyć się będziemy wspaniałą, letnią aurą.

Parasole przeciwsłoneczne prostokątne Challenger T1 PREMIUM

Parasol ogrodowy 4m to model chętnie wybierany do obszernych stref wypoczynkowych. Zdecydowanym faworytem wśród dostępnych modeli jest tu Challenger T1 PREMIUM, którego szeroka czasza ma wymiar 4x3metry.

parasole przeciwsłoneczne Challenger

Czym parasol PREMIUM różni się od innych, dostępnych modeli? W przypadku modelu Challenger T1 PREMIUM różnica tkwi przede wszystkim w czaszy. Jest ona wykonana z innowacyjnej tkaniny spuncrylic, która odznacza się wysoką odpornością na ścieranie, wnikanie brudu, płowienie. Nawet po wielu latach tkanina ta zachwycać będzie nienagannym wyglądem oraz żywym kolorem. Czasza posiada sprężyny amortyzujące – dzięki nim tkanina nie przesuwa się i nie zmienia pozycji nawet w czasie silniejszych podmuchów wiatru. Główna oś parasola osadzona jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji. Atutem jest możliwość osadzenia parasola na jedne z kilku rodzajów podstaw. Na tarasach sprawdzą się najlepiej podstawy na niewielkich kółkach i z hamulcem, w ogrodzie postawmy na podstawy do wkopania w ziemię, wykonane z włókna szklanego.

Parasole przeciwsłoneczne RIVA: idealne na mały taras

Również na balkonach czy mniejszych tarasach możemy skutecznie chronić się przed słońcem. Eleganckie parasole przeciwsłoneczne RIVA pozwolą nam na wygodny odpoczynek blisko natury w komfortowym cieniu.

parasole przeciwsłoneczne Riva

Parasole przeciwsłoneczne RIVA to świetne rozwiązanie, kiedy szukamy parasola o nieco mniejszej czaszy. W przypadku tego modelu zaproponowano kwadratową czaszę o boku 2,5 metra. Parasole te wykonane są z wysokiej jakości materiałów: aluminiowa oś główna podtrzymuje czaszę wykonaną z tkaniny technicznej i pokrytej poliuretanem. Parasol RIVA zaskakuje funkcjonalnością: liczne punkty regulacji pozwalają na dopasowanie kąta padania cienia. Lekka konstrukcja oraz prostota użytkowania są gwarancją, że parasol ten stanie się stałym towarzyszem wypoczynku bliżej słońca.

Kwadratowy przeciwsłoneczny parasol ogrodowy Challenger T2

Chcąc stworzyć strefę cienia w miejscu wypoczynkowym wybierzmy parasol posiadający liczne punkty regulacji – parasol ogrodowy boczny Challenger T2 sprawdzi się w tej sytuacji idealnie! Parasole takie skutecznie osłonią nas przed słońcem, a dodatkowo zapewnią komfort termiczny dzięki nienagrzewającym się czaszom.

parasole przeciwsłoneczne Challenger

Czym model Challenger T2 wyróżnia się z pośród innych? Model ten posiada wiele punktów regulacji – oznacza to, że na bieżąco możemy zmieniać kąt padania cienia i ustawiać go zgodnie z potrzebami. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów możemy mieć pewność, że parasole przeciwsłoneczne tego typu na długi czas zachowają świetny, estetyczny wygląd. Parasol ogrodowy Challenger T2 warto osadzić na podstawie z niewielkimi kółkami – pozwolą one na wygodne przesuwanie konstrukcji po gładkich powierzchniach tarasu. Chcąc lepiej zadbać o nasz parasol warto wyposażyć się w dodatkowe pokrowce ogrodowe, dedykowane dla konkretnego rodzaju parasola. Regularne stosowanie pokrowców pozwoli na znaczne przedłużenie żywotności tego produktu.

Parasole przeciwsłoneczne – galeria inspiracji

© 2022 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin