Artykuły

Parasol z podstawą – duet idealny do ogrodu i na taras!

Zaprojektowanie wygodnego miejsca wypoczynkowego w ogrodzie nie jest trudne – wybierając meble ogrodowe kupmy również parasol z podstawą, aby zapewnić sobie  komfortowy cień w czasie upalnych dni. Na co zwracać uwagę podczas wyboru parasola? Czy konkretne modele lepiej sprawdzą się w ogrodach niż na tarasach?

Challenger T2 – parasol z podstawą MODENA

Kwadratowy parasol Challenger T2 to bez wątpienia jeden z najchętniej wybieranych modeli. Jest to parasol ogrodowy 300 cm, którego obszerna czasza zacieni wybrany przez nas obszar bez żadnego problemu. Uwagę zwraca dobór trwałych materiałów oraz nowoczesny design, który stworzyli projektanci. Jak parasol ten sprawdzi się w naszym ogrodzie?

Parasol z podstawą Challenger

Nowoczesny parasol z podstawą spełnia kilka ról – jest to przede wszystkim podstawowa ochrona przed słońcem, ale również element, który poprawi estetykę miejsca wypoczynkowego. Współcześnie parasole takie jak Challenger T2 tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia – główna oś parasola wykonana jest z aluminium malowanego proszkowo, które zabezpieczono przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem. czasza parasola wykonana jest z tkaniny technicznej pokrytej poliuretanem – dzięki temu połączeniu czasza zabezpieczona jest przed wilgocią, wnikaniem kurzu, ale również płowieniem. Czasza taka nie nagrzewa się, w jej cieniu panuje przyjemny chłód. O odpowiednią pozycję tkaniny dbają sprężyny naciągowe. Parasol Challenger T2 sprawi, że każda chwila w ogrodzie czy na tarasie będzie jeszcze przyjemniejsza!

Parasol z podstawą Modena

Pamiętajmy, że istotne jest także obciążenie dla parasola – wybór podstawy nie powinien być przypadkowy. Na tarasach i w ogrodach doskonale sprawdzi się podstawa MODENA o wadze 150 kg. Wykonana jest ona z polerowanego czarnego grafitu, odpowiednio zabezpieczonego przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Zaletą tej podstawy są cztery niewielkie kółka oraz hamulec, które pozwolą na wygodne przesuwanie konstrukcji parasola po płaskiej powierzchni tarasu. Użytkowanie poprawią również uchwyty pozwalające na podnoszenie i przenoszenie podstawy.

RIVA – okrągły parasol z podstawą ROMA

Dysponując większym balkonem czy tarasem bez trudu zaaranżujemy miejsce wypoczynkowe, dopasowane do naszych potrzeb. Najlepszym wyborem będzie tu komplet kawowy oraz parasol ogrodowy RIVA z podstawą ROMA.

Parasol z podstawą Riva Roma

Funkcjonalny parasol RIVA z podstawą to propozycja, która łączy w sobie doskonałe parametry techniczne oraz piękny wygląd. RIVA pozwoli nam cieszyć się ciepłymi dniami blisko natury i skutecznie ochroni nas przed szkodliwym promieniowaniem UV. Czasza prezentowanego modelu ma średnicę 3 metrów – oznacza to, że parasol stworzy obszerną strefę cienia w wybranym przez nas miejscu wypoczynkowym. Czasza wykonana jest z tkaniny poliestrowej o gęstym splocie, która nie nagrzewa się podczas upalnego dnia. Czasza osadzona jest na stabilnym stelażu – jest on wykonany z lekkiego i trwałego aluminium zabezpieczonego przed działaniem wilgoci i korozji.

Parasol z podstawą Roma

Parasol ogrodowy RIVA osadźmy na podstawie ROMA – jest ona dostępna w dwóch wariantach: 30kg i 40 kg. Podstawa taka wykonana jest z polerowanego grafitu w kolorze czarnym. Cztery wbudowane kółka pozwolą na bezproblemowe przesuwanie konstrukcji po gładkiej powierzchni tarasu czy balkonu.

Funkcjonalny parasol z podstawą – Challenger T2 i podstawa IN GROUND

Zacienione miejsce wypoczynkowe w ogrodzie to idealna przestrzeń do podejmowania gości, spożywania posiłków czy odpoczynku w gronie rodziny. Szukając idealnych rozwiązań warto postawić na parasol Challenger T2 z podstawą do wkopania w ziemię. Taki duet pozwoli nam cieszyć się latem i wspaniałą pogodą kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.

Parasol z podstawą Challenger

Okrągły parasol Challenger T2 to produkt, który doskonale sprawdzi się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach – duża czasza skutecznie ochroni nas przed słońcem, a liczne punkty regulacji pozwolą na precyzyjne ustawienie kąta padania cienia. Parasol ogrodowy 350 cm zaskakuje tworzywami: czasza wykonana jest z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą poliuretanu – takie połączenie doskonale chroni przed promieniowaniem UV, a dodatkowo tkanina nie jest podatna na płowienie czy wnikanie kurzu. Czasza zabezpieczona jest sprężynami naciągowymi, które nawet w czasie silniejszych podmuchów wiatru utrzymują tkaninę w prawidłowej pozycji. Parasol z podstawą Challenger T2 posiada aluminiową oś, która osadzona jest na ruchomej stopie – daje to jeszcze więcej możliwości związanych z regulacją parasola.

Parasol z podstawą In-Ground

Parasol Challenger T2 warto uzupełnić podstawą do wkopania w ziemię IN GROUND. Podstawa taka wykonana jest z włókna szklanego, które zabezpieczono przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Podstawa ta nie wymaga betonowania jej w ziemi – doskonałe parametry sprawiają, że idealnie podtrzymuje parasol i pozwala na wygodny wypoczynek.

Parasol z podstawą – galeria inspiracji

© 2021 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin