Artykuły

Parasol ogrodowy regulowany – zmień oblicze ogrodu!

W ogrodach i na tarasach coraz częściej widujemy piękne parasole słoneczne – zwracają one uwagę, przykuwają wzrok i sprawiają, że przestrzeń dookoła nich wydaje się być pełniejsza, piękniejsza. Szukając funkcjonalnych i eleganckich rozwiązań do naszych stref wypoczynkowych powinniśmy pamiętać o parasolach: skutecznie uchronią nas one przed palącym słońcem i wzbogacą przestrzeń wokół nas. Parasol ogrodowy regulowany to najlepszy wybór na nadchodzące lato w ogrodzie!

Parasol ogrodowy regulowany w naszej przestrzeni wypoczynkowej

Wśród licznych modeli parasol ogrodowy regulowany cieszy się największym zainteresowaniem. Dlaczego? Olbrzymia funkcjonalność takich modeli sprawia, że możliwe jest ich wykorzystywane zarówno w ogrodach, ale i na balkonach czy na tarasach. Poprzez regulację konkretnych parametrów możemy dopasować parasol do własnych potrzeb.

Decydując się na parasol w ogrodzie najczęściej podyktowane jest to względami pragmatycznymi – chcemy nie tylko ochronić się przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale również zapewnić sobie przyjemny cień w środku upalnego dnia. Parasol tarasowy to jednak znacznie więcej – obecnie parasole projektowane są w taki sposób, aby w prosty i skuteczny sposób upiększać przestrzeń wypoczynkową.

Parasol ogrodowy regulowany Falcon T1

Piękno tkwi w prostocie – przekonują o ty projektanci prezentując elegancki parasol ogrodowy regulowany Falcon T1. Ten parasol ogrodowy w prosty sposób odmieni nawet najzwyklejszy ogród czy balkon, całkowicie zmieniając nasze otoczenie i zapewniając nam komfort, o jakim marzyliśmy.

parasol regulowany Falcon

Innowacyjne parasole regulowane Falcon T1 łączą w sobie wysoką funkcjonalność oraz wykorzystanie topowych tworzyw. Stelaż parasola wykonano z aluminium malowanego proszkowo – dzięki temu tworzywo to jest zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Wykorzystanie aluminium ma jeszcze jedną zaletę – to bardzo lekki metal, co przekłada się na finalną wagę parasola.

Stelaż parasola Falcon T1 umieszczony jest na ruchomej stopie, dzięki której możliwe jest obracanie go o 360 stopni, bez konieczności podnoszenia czy przesuwania konstrukcji.

Czasza okrągłego parasola Falcon T1 posiada 3 metry średnicy – taka konstrukcja pozwala na uzyskanie dużej ilości cienia. Dodatkowo czasza odchylana jest w jednej płaszczyźnie, przez co możliwe jest jeszcze lepsze dopasowane kąta padania cienia. Takie parasole słoneczne uprzyjemnią nam wypoczynek!

Kwadratowy parasol ogrodowy regulowany Challenger T2

W poszukiwaniu perfekcji jesteśmy w stanie przebyć długą drogę. Perfekcję w naszych ogrodach i na tarasach zapewni nam parasol ogrodowy regulowany Challenger T2, który stanie się idealnym towarzyszem podczas letnich, gorących dni.

parasol ogrodowy regulowany Challenger

Nowoczesny parasol kwadratowy Challenger T2 posiada obszerną czaszę o boku 3 metrów. Tak duża powierzchnia czaszy pozwala na uzyskanie dużej ilości cienia, zapewnienie komfortu użytkownikom oraz ochronę mebli ogrodowych. Czasza wykonana została z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą poliuretanu. To połączenie sprawia, że tworzywo jest nie tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale również na wnikanie kurzu, wilgoci czy silne promieniowanie UV. Dodatkowo tkaninę zabezpieczono przed blaknięciem – na długi czas zachowa swój wspaniały kolor i będzie cieszyć oczy.

Stelaż parasola ogrodowego Challenger T2 wykonano ze stopu aluminium. Lekka konstrukcja stelaża wpływa na finalną wagę parasola, przez co jest on zdecydowanie lżejszy od innych produktów tego typu. Warto również wspomnieć, że czasza parasola odchylana jest w dwóch płaszczyznach – dzięki temu możliwe jest regulowanie kąta padania cienia. Wykorzystanie parasola grodowego regulowanego sprawi, że każda godzina spędzona na tarasie czy w ogrodzie będzie prawdziwym odpoczynkiem. Możemy wykorzystać ten czas na czytanie książek, popijanie kawy czy też pracę.

Parasol prostokątny regulowany Falcon T1

Nowoczesny parasol prostokątny Falcon T1 to idealny przykład tego, jak piękno może iść w parze z prostotą. Parasol ogrodowy regulowany Falcon T1 sprawdzi się idealnie zarówno w ogrodach, jak i na tarasach. Jego obszerna czasza zwraca uwagę – boki mają długość 3 i 4 metrów. Czaszę wykonano z tkaniny poliestrowej o gęstym splocie – taki materiał jest wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne, silne promieniowanie słoneczne oraz wnikanie kurzu. Warstwa poliuretanu, którym powleczona jest czasza chroni przed wilgocią i deszczem. O odpowiednie ułożenie tkaniny dbają sprężyny naciągowe – dzięki nim czasza jest amortyzowana również w czasie silniejszych podmuchów wiatru. Czasza modelu Falcon T1 odchylana jest w jednej płaszczyźnie.

parasol ogrodowy regulowany Falcon

Stelaż ustawiono na ruchomej stopie, dzięki czemu może być on obracany o 360 stopni bez konieczności ruszania podstawy. Parasol można umieścić na podstawie ruchomej, krzyżowej lub też wkopać w ziemię w ogrodzie.

Funkcjonalny parasol Falcon T1 uzupełni naszą przestrzeń wypoczynkową i znacząco podniesie poziom komfortu w czasie wolnych dni na słońcu. Podczas wiosny i lata da wiele cienia i sprawi, że wypoczynek na świeżym powietrzu będzie jeszcze bardziej przyjemny. Zasiadając pod parasolem możemy delektować się bliskością zieleni w towarzystwie osób, które kochamy.

Podstawy dla parasoli ogrodowych – co wybrać?

Nowoczesne parasole regulowane możemy wykorzystywać w różnych miejscach: ogrodach, na tarasach, balkonach. Umożliwią to różnorodne podstawy. W przypadku chęci ustawienia parasola w ogrodzie musimy wybrać podstawę do wkopania w ziemię. Są one tworzone z włókna węglowego, wysoce odpornego na uszkodzenia, wilgoć. Ustawiony na takiej podstawie parasol podtrzymywany jest stabilnie w jednym miejscu. Wybierając parasole na taras możliwe jest wybranie pomiędzy podstawami nieruchomymi lub też uzupełnionymi o niewielkie kółka i hamulec. Podstawy z kółkami pozwalają na wygodne przesuwanie konstrukcji po gładkiej powierzchni tarasu. Po zatrzymaniu parasola w wybranym miejscu wystarczy zablokować hamulec, aby parasol stał w jednym miejscu.

© 2022 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin